Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

"Startuj w biznes" – ruszyły zapisy

W CINiBA rusza cykl bezpłatnych szkoleń dla studentów "Startuj w biznes", współorganizowany przez zespół „Kariery na Start”.

18 marca w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej UŚ i UE w Katowicach rozpoczyna się cykl warsztatów i szkoleń pod tytułem „Startuj w biznes”. Zajęcia są przeznaczone przede wszystkim dla studentów oraz młodych ludzi u progu kariery zawodowej. Spotkania poprowadzą trenerzy i specjaliści SMG/KRC POLAND HR oraz CINiBA. W czasie szkoleń będzie można także porozmawiać z praktykami i potencjalnymi pracodawcami.

Skuteczne poszukiwania dobrej pracy wymagają dobrego przygotowania. W procesach rekrutacyjnych każdy może wziąć udział, ale na zdobycie wymarzonej pracy mają szansę najlepsi. W jaki sposób przygotować się do rywalizacji na rynku pracy? Oczywiście jest to trudne, zanim … stanie się łatwe. Sami musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy podjąć ten wysiłek. Można i należy indywidualnie szukać porad, sposób i metod skutecznej autoprezentacji. Warto jednak na początku drogi skorzystać z porad fachowców, którzy pomogą ukierunkować nasze poszukiwania. Można też po prostu zapytać, jakie oczekiwania mają sami pracodawcy.

Zgłoszenie udziału prosimy kierować na adres e-mail: warsztaty@ciniba.edu.pl

lub telefonicznie: 32 786 50 08.
 

Szczegółowy program jest dostępny na stronie internetowej www.ciniba.edu.pl. Informacje można też uzyskać pod numerem telefonu: 32 786 50 08

 

Cykl warsztatów i szkoleń „Staruj w biznes” został opracowany wspólnie przez SMG/KRC POLAND HR oraz CINiBA. Istotą tego projektu nie jest zdobywanie wiedzy ogólnej o rynku pracy, ale umiejętne i samodzielne rozwijanie własnej ścieżki zawodowej.

 

Program ten wpisuje się w ideę biblioteki otwartej, realizowaną przez Centrum. Wspólna książnica Uniwersytetów Śląskiego i Ekonomicznego umożliwia dostęp do profesjonalnych źródeł wiedzy oraz zapewnia fachową i rzetelną pomoc ze strony specjalistów informacji naukowej.

Oferujemy dostęp do najnowszych światowych źródeł informacji z różnych dziedzin nauki, co pozwala na bieżąco aktualizować i pogłębiać zdobytą na studiach wiedzę. Jednocześnie

służymy bogatym zasobem materiałów na temat kształtowania i rozwijania osobowości pozwalające na indywidualne rozpoznanie predyspozycji zawodowych.