Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Profil pracodawcy

 

State Street Bank

ul. Podgórska 36, 31-536 Kraków

www: www.statestreet.com/pl

 

» zobacz oferty pracy tej firmy «

Kim jesteśmy

 

State Street to światowy lider wśród dostawców usług finansowych współpracujący z klientami instytucjonalnymi – funduszami inwestycyjnymi, emerytalnymi, firmami ubezpieczeniowymi, instytucjami publicznymi. Jesteśmy globalnym pracodawcą zatrudniającym zróżnicowaną kadrę z bogatym doświadczeniem oraz siecią ponad 39 000 pracowników na ponad 100 rynkach finansowych. Budujemy naszą markę w branży usług finansowych od innowacji technologicznych i produktu, po odpowiedzialność korporacyjną i rozwój lokalnych społeczności. Dla nas sukces to wpływ – naszych pracowników na klientów, lokalną społeczność i siebie nawzajem.

 

State Street Bank w Polsce

 

W Polsce istniejemy od 2007 roku i zatrudniamy specjalistów w ponad 40 działach w naszych biurach w Krakowie i Gdańsku. Tworzymy środowisko pracy, w którym nasi pracownicy czują się zaangażowani, docenieni, a także otrzymują wsparcie niezbędne do wykorzystania w pełni ich potencjału. Zatrudniamy około 6000 tysięcy specjalistów, którzy świadczą usługi wsparcia w obszarach takich jak księgowość i administracja funduszy, middle office, wycena aktywów, sprawozdawczość finansowa, zarządzanie projektami oraz IT.

 

 

Naszym pracownikom oferujemy:

 • Dobrą atmosferę i elastyczne formy pracy, m.in. możliwość pracy z domu i wsparcie dla pracujących rodziców to tylko niektóre z naszych działań.
 • Benefity: m.in. konkurencyjne emerytalne plany oszczędnościowe, rozbudowany pakiet opieki medycznej, ubezpieczenie na życie, dodatkowe dni urlopu, karty sportowe typu Multisport.
 • Rozwój: szkolenia techniczne i warsztaty umiejętności miękkich oraz programy dofinansowania dokształcenia (np. studia podyplomowe), zajęcia językowe w grupach, programy mentoringu.
 • Wpływ na to co ważne: aktywność w grupach zainteresowań np. na rzecz środowiska, działania w ramach wolontariatu.

Programy rozwojowe

Oferujemy płatne programy stażowe przez cały rok – rekrutacja zazwyczaj odbywa się kilka razy w roku, dlatego warto na bieżąco sprawdzać oferty. Dużym wyróżnikiem programu jest bogata oferta szkoleniowa oraz wsparcia mentora. Kolega z zespołu, tzw. „Buddy” pomoże odnaleźć się w strukturach firmy oraz podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodatkowo, na uczestników programu czeka seria specjalnie przygotowanych spotkań, tzw. Lunch&Learn, z managerami poszczególnych działów, które pozwalają zgłębić wiedzę na temat organizacji oraz produktów, które oferuje State Street. Osoby, które wykazują się zaangażowaniem oraz spełniają nasze oczekiwania, otrzymują ofertę stałej pracy.

Proces rekrutacyjny

Nasz proces rekrutacji składa się z kilku etapów (w okresie pandemii realizowanych w pełni zdalnie):

 1. Wypełnienie formularza aplikacyjnego oraz załączenie CV w języku angielskim
 2. Wstępna rozmowa kwalifikacyjna ze specjalistą z Działu Rekrutacji.
 3. Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną z menadżerem dla najlepiej dopasowanych kandydatów.
 4. Dla kandydatów, którzy pozytywnie przeszli trzeci etap, propozycja zatrudnienia i możliwość rozpoczęcia kariery w State Street Bank.

 

Kogo szukamy:

 • studentów ostatnich lat studiów lub absolwentów kierunków ekonomicznych tj. księgowość, zarządzanie, bankowość i finanse; absolwenci innych kierunków studiów będą także rozważani,
 • główne wymagania to biegła znajomość języka angielskiego oraz zdolności analityczne,
 • mile widziana jest znajomość języków takich jak: j. niemiecki, j. włoski, j. francuski.

 

Pozostań z nami w kontakcie

www.fb.com/StateStreetBankPolska

www.statestreet.com/pl

Oferty pracodawców