Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Staż, którym zbudujesz swoją markę

Program stażowy Kierunek ORLEN to dobra inwestycja w swoją przyszłość. W ciągu pół roku zdobędziesz praktyczne umiejętności, upewnisz się, czy dobrze wybrałeś studia i zaczniesz budować swoją markę osobistą. Już dziś aplikuj na staż, który zaczyna się w lutym!

W ORLENIE stażystów traktujemy poważnie i dbamy, aby bezstresowo, ale sprawnie w pół roku poznali firmę, uzupełnili wiedzę zdobytą na studiach, zdobyli praktyczne umiejętności i zawarli znajomości z pozostałymi stażystami i z pracownikami. Dbamy o integrację stażystów oraz o atmosferę w zespole. Pracownicy traktują stażystów z szacunkiem, co pozwala mieć poczucie bycia częścią zespołu, tylko z mniejszym stażem. Staże są realizowane najczęściej stacjonarnie i stawiamy na to, aby stażyści na własnej skórze poznali, jak wygląda praca danego działu i jak różnorodną oraz ciekawą firmą jest Grupa ORLEN.

Jak my to robimy

Stażysta w ORLENIE może wybrać kierunek kariery zbieżny z kierunkiem studiów. Aplikuje do określonego zespołu, następnie podczas stażu realizuje zadania projektowe, w których może się wykazać w swoim zespole lub poznając też inne zespoły i Spółki Grupy ORLEN, może po stażu zdecydować, gdzie chce się dalej rozwijać. Możliwość zatrudnienia zależy od dostępności wakatów, ale jeżeli bezpośrednio po stażu nie ma takiej możliwości, to i tak prędzej czy później stażyści, którzy złapali bakcyla, dołączają do grona pracowników. Staż to też inwestycja w siebie i w swój wizerunek. Dla chętnych jest program ambasadorski, który uczy autoprezentacji, by w przyszłości odnieść sukces w biznesie, czy odpowiednio przedstawić się podczas rozmowy rekrutacyjnej. Ambasador uczestniczy w sesji zdjęciowej, szkoleniach z wystąpień publicznych i uczy się promowania wiedzy w social mediach.

Wsparcie dla stażysty

Każdy stażysta ma wsparcie trzech osób: indywidualnego opiekuna, który na co dzień wprowadza w zadania i pomaga w ich realizacji, koordynatora HR, który szkoli, rozwija kompetencje miękkie i pomaga w formalnościach stażowych oraz koordynatora od wizerunku, który uczy jak się prezentować jako profesjonalista.

Aplikuj na staż w ORLENIE już dzisiaj

Możliwości jest wiele, bo rekrutacja do programu stażowego Kierunek ORLEN odbywa się dwa razy do roku, a aplikować do programu można w październiku i w marcu. W tym czasie na stronie www.orlen.pl/kariera publikowane są ogłoszenia, spośród których można wybierać według własnych preferencji i planów na przyszłość. Zazwyczaj jest to kilkadziesiąt ogłoszeń.
Najbliższy półroczny, płatny staż zaczyna się od lutego, a aplikacje można składać już dzisiaj.

Informacje o programie są dostępne na: www.orlen.pl/kariera