Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Staże w instytucjach kultury

Narodowe Centrum Kultury ogłasza nabór do jesienno-zimowej edycji programu „Staże w instytucjach kultury”. Praktyki odbędą się w państwowych i samorządowych instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych oraz firmach prowadzących działalność związaną z obszarem kultury.

Założeniem programu jest umożliwienie studentom zdobycia praktycznej wiedzy na temat funkcjonowania instytucji kultury oraz pomoc w realizacji bieżących zadań instytucji. Oferta staży skierowana jest do studentów 3 – 5 roku studiów magisterskich na kierunkach związanych z kulturą (np. historia, historia sztuki, kulturoznawstwo, animacja kultury, bibliotekoznawstwo, dziennikarstwo, etnologia, archeologia, architektura, teatrologia, muzykologia, sztuki plastyczne, kinematografia) oraz do studentów szkół podyplomowych w zakresie zarządzania i animacji kultury.
Instytucja może powierzyć rekrutację stażysty Narodowemu Centrum Kultury lub skorzystać z możliwości przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych z wybranymi przez NCK stażystami. Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w dniach 26 i 27 października 2007 r., a zgłoszenia na nie przyjmowane będą od 1 do 22 października 2007 r.
Szczegółowych informacji udziela Matylda Gadomska. Wystarczy wysłać maila na adres: mgadomska@nck.pl lub zadzwonić pod numer 022 2100146.
Termin odbywania staży w edycji jesienno-zimowej obejmuje okres od 5 listopada 2007 do 28 lutego 2008 roku.

Źródło: www.kursnakulture.pl

Interesują Cię kursy i szkolenia? Zobacz więcej >>