Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Staże w Medtronic: innowacyjna kariera w międzynarodowym środowisku

Międzynarodowe korporacje dają szerokie możliwości rozwoju. Funkcjonowania w korporacyjnym środowisku trzeba się jednak nauczyć, a świetną okazją do tego są programy stażowe dla studentów i absolwentów. Kariera w Medtronic to szansa dla osób, które chcą, aby wykonywana przez nich praca miała wpływ – firma zajmuje się tworzeniem innowacyjnych rozwiązań medycznych, wspierających leczenie ponad 70 chorób. O swoich doświadczeniach podczas stażu opowiedzieli Kacper Orzeł, Piotr Granicki, Zofia Błażewicz i Wiktoria Kasprzak.

Staże w dużych, międzynarodowych korporacjach to ogromna szansa na rozwój dla studentów i absolwentów. Nauka od najlepszych, mentoring, dostęp do szkoleń, poczucie wpływu – to wszystko czeka na młodych ludzi zainteresowanych branżą medyczną podczas stażu w firmie Medtronic.

Wymagania wobec uczestników programu

Oczekiwania wobec studentów różnią się w zależności od działu, do którego aplikują. Kluczowe wartości i umiejętności, jakich poszukuje Medtronic, są jednak niezmienne – to otwartość na podejmowanie wyzwań, ciekawość i chęć poznawania nowych obszarów i umiejętności. Ważne są także pozytywne nastawienie, entuzjazm i komunikatywność – nieocenione w codziennej pracy.

Proces rekrutacji

 Rekrutacja do programu stażowego trwa około dwa miesiące. Jak wspomina jeden z uczestników, Kacper Orzeł: – Sam proces rekrutacji był dość prosty. Polegał na tym, że trzeba było nagrać kilka filmików w języku angielskim. Później rozmawiałem z przełożonym i dostałem informację, że zapraszają na staż. Ciekawą historią podzieliła się kolejna stażystka, Wiktoria, której tata jest ratownikiem medycznym i już w dzieciństwie pokazywał jej sprzęt firmy Medtronic. Na studiach inspiracją do rozwoju w tym kierunku stała się znajomość z osobami z problemami zdrowotnymi: – Poznałam osoby, które na co dzień zmagają się z cukrzycą typu pierwszego i używają w swojej terapii pomp insulinowych od Medtronic. Ze względu na to, że z wykształcenia jestem fizykiem medycznym, było dla mnie bardzo oczywiste, że swoją pierwszą pracę będę próbowała znaleźć właśnie w tym obszarze.

Korzyści dla stażystów

Program stażowy to przede wszystkim ogromna szansa rozwoju – zdobycia cennego doświadczenia zawodowego jeszcze w czasie studiów. Medtronic wieloaspektowo dba o rozwój swoich pracowników, którzy mogą korzystać między innymi z dwóch platform do samokształcenia oraz szkoleń specjalistycznych. Dodatkowo stażyści mogą czerpać wiedzę od swojego opiekuna oraz innych doświadczonych pracowników. Staż w Medtronic to również możliwość poznania, jak funkcjonuje się w środowisku międzynarodowej korporacji. Jak wspomina Kacper: – Zaskoczyła mnie ilość różnych procedur. Byłem przyzwyczajony, że jeśli miałem jakąś sprawę, szedłem do odpowiedniej osoby i wszystko było załatwione. W Medtronic nauczyłem się, że w takich sytuacjach należy przejść konkretną procedurę. To była dla mnie spora nowość.

Wielu stażystów wiąże swoją karierę z Medtronic na dłużej – w ubiegłym roku finansowym (który zaczął się w Medtronic w maju 2023, a zakończył w kwietniu 2024) prawie połowa studentów, biorących udział w programie, dołączyła do firmy.


Sprawdź aktualne ogłoszenia

https://medtronic.eightfold.ai/careers

https://medtronic.eightfold.ai/careers?pid=21297028&domain=medtronic.com&sort_by=relevance


Przestrzeń na naukę i inspirację

Czas stażu w Medtronic to dla jego beneficjentów często pierwsza okazja, by zrewidować ich przekonania na temat pracy w międzynarodowej korporacji. Piotr przyznaje, że było to ciekawe doświadczenie: – O tym świecie słyszy się legendy od rodziny i kolegów, którzy też pracują w jakichś korporacjach. Chciałem zobaczyć, czy ich relacje są prawdziwe, i przekonać się, jak rzeczywiście wygląda praca w korporacji.

Stażyści przekonują się, że w Medtronic ważni są przede wszystkim ludzie, a atmosfera sprawia, że do pracy przychodzi się każdego dnia z uśmiechem. Opiekunowie obdarzają swoich podopiecznych wsparciem oraz powierzają im ważne zadania. – Otrzymałem duży kredyt zaufania ze strony przełożonego, co pozwoliło mi bardziej uwierzyć w siebie, w moje profesjonalne możliwości i to, że wykonam powierzone mi obowiązki jak należy – opowiada Kacper. Możliwość poznania środowiska korporacyjnego oraz cenną współpracę z doświadczonym i przyjaznym zespołem docenia także Zofia: – Podczas stażu można nauczyć się kultury organizacji, narzędzi, z jakich się wewnątrz niej korzysta, czy tego, do kogo zwrócić się z jakimś problemem. Największym zaskoczeniem było dla mnie to, że firma jest bardzo otwarta na słuchanie pracowników, a współpracownicy – pomocni i uśmiechnięci.

Stażyści Medtronic mogą liczyć na wsparcie przełożonych podczas procesu wdrażania się w strukturę firmy i uczenia się swoich obowiązków. Medtronic umożliwia również uczestnikom stażu udział w konferencjach naukowych i kontakt z wybitnymi naukowcami z całego świata. Weronika dzięki temu odkryła, w jakim kierunku chce się rozwijać: Miałam możliwość wzięcia udziału w konferencji naukowej Science and Technology, która jest organizowana przez Medtronic. Była to niesamowita okazja, aby spędzić kilka dni z naukowcami z całej Europy i z Ameryki, zobaczyć sprzęty, które jeszcze nie widziały światła dziennego, i zadawać mnóstwo pytań na ich temat. Zainspirowało mnie to do tego, aby rozwijać się w firmie i też coś tutaj po sobie zostawić.

Staż początkiem kariery

Wielu uczestników stażu decyduje się związać swoją przyszłość z Medtronic na dłużej. Dlaczego? Kacper i Piotr wskazują, że zaważyli na tym przede wszystkim ludzie: Atmosfera, jaka tutaj panuje, współpraca, relacje – wszystkie te elementy są tu na bardzo wysokim poziomie. Jeśli cokolwiek się dzieje, zawsze znajdzie się osoba, która wie, jak ci pomóc w danej sytuacji. Zofię do pozostania w Medtronic przekonała szansa na rozwój osobisty pod okiem wspierających przełożonych: Widzę, że się rozwijam, pokonuję swoje bariery, mam możliwość nauczenia się czegoś nowego, a firma otwiera przede mną bardzo wiele dróg na przyszłość. Dla Wiktorii natomiast najważniejsza była możliwość realizacji swoich celów zawodowych: U mnie ta decyzja była bardzo prosta. Ambicje podpowiadają mi, że w polskiej diabetologii jest jeszcze mnóstwo rzeczy do zrobienia i wiele spraw, które na mnie czekają.

O firmie

Medtronic to międzynarodowy lider w zakresie technologii medycznych, zatrudniający ponad 95 000 pracowników w 150 krajach. Łącząc dane, sztuczną inteligencję oraz ekspercką, rozległą wiedzę na temat organizmu człowieka, Medtronic od 75 lat wzmacnia, przedłuża i ratuje życia, przywracając nadzieję i dając możliwości. Wdrażane przez firmę innowacyjne rozwiązania wspierają leczenie ponad 70 chorób, od choroby Parkinsona po cukrzycę. Medtronic rozwija się przede wszystkim w obszarze inżynierii biometrycznej, inwestując w ten obszar poprzez edukację i przyswajanie wiedzy.

Firma należy również do najlepszych pracodawców w Polsce – w roku 2023 Medtronic Poland został wyróżniony certyfikatem przez Top Employers Institute. Organizacja tworzy warunki zapewniające pracownikom satysfakcję z wykonywanej pracy, bezpieczeństwo, możliwości awansu oraz udział w sukcesie firmy.


Sprawdź aktualne ogłoszenia

https://medtronic.eightfold.ai/careers

https://medtronic.eightfold.ai/careers?pid=21297028&domain=medtronic.com&sort_by=relevance