Szukasz pracy pełnej wyzwań, satysfakcjonującej i dającej możliwości rozwoju? Wybierz STRABAG. Tutaj nie ma miejsca na nudę i na monotonię, a każdy dzień to nowe wyzwanie.
Bez względu na to, czy dopiero rozpoczynasz swoją karierę, czy już masz doświadczenie, Twój rozwój będzie dla nas priorytetem. Dołącz do STRABAG jako Inżynier/ka Budowy, Specjalista/ka ds. finansowo-
administracyjnych czy Kalkulant/ka. Czekają na Ciebie także zawody związane z digitalizacją i ochroną środowiska.
STRABAG to dla Ciebie środowisko naturalne. Zmieniamy świat, budując drogi i mosty, budynki mieszkalne i przemysłowe, infrastrukturę kolejową, lotniska i tunele. Wykorzystujemy większość stosowanych w budownictwie technologii, a wiele z nich rozwijamy w oparciu o własne doświadczenia
i zaplecze naukowo-badawcze.
Międzynarodowe doświadczenie
Realizujemy inwestycje w różnych miejscach świata: jesteśmy obecni w Europie, Afryce, obu Amerykach, Australii i Azji. To oznacza możliwość wzięcia udziału w realizacji inwestycji w odległych, czasami egzotycznych częściach świata, ale także dostępu do ogromnych zasobów wiedzy z wielu
różnych dziedzin.
Jeśli poznasz nas lepiej, to zobaczysz, że budowanie przyszłości to zajęcie dla każdego, bez względu na specjalność i dotychczasową ścieżkę kariery. To także nowe technologie, takie jak: digitalizacja, automatyzacja projektowania, akwizycja danych z systemów wizyjnych i GNSS.
Troska o środowisko
Branża budowlana odpowiada za 38% globalnej emisji CO2, dlatego ciąży na nas szczególna odpowiedzialność w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatu.
W przyjętej przez STRABAG strategii zrównoważonego rozwoju określony został cel, jakim jest osiągnięcie neutralności klimatycznej w całym łańcuchu wartości do 2040 r. Osiągnięcie go wymaga nieustannej pracy nad rozwojem – WORK ON PROGRESS.
Podejmij razem z nami to wyzwanie i bierz udział w realizacji innowacyjnych projektów budowalnych, takich jak np. autostrada A2, odcinek Siedlce Zachód – Malinowiec, które wyznaczają nowe standardy w branży.
Budujemy pierwszą niskoemisyjną, betonową autostradę w Polsce
STRABAG realizuje blisko 19 km autostrady A2 na odcinku Siedlce Zachód – Malinowiec w technologii nawierzchni betonowej.
Do budowy wykorzystujemy cement JASNY (CEM II/B-S 42,5 R-NA), dostarczany przez naszego partnera – Cement Ożarów.
Dzięki opracowanej innowacyjnej recepturze możliwe było zmniejszenie śladu węglowego o 30% w porównaniu do materiałów stosowanych dotychczas.
Najnowocześniejszy park maszyn umożliwia nam układanie nawierzchni o szerokości do 16 m, a przy optymalnych warunkach atmosferycznych wykonujemy odcinek o długości 1200 m w ciągu doby.
Nasi pracownicy codziennie realizują wspólny cel: pracują nad postępem.
Paulina na co dzień pracuje jako Ekspertka ds. GIS.
Moim celem jest cyfryzacja procesów, aby przyspieszyć przepływ pracy na budowach, stworzyć zintegrowane środowiska danych i umożliwić precyzyjne analizy z laptopów lub telefonów. W swojej pracy koncentruję się na GIS (System Informacji Geograficznej) i fotogrametrii. Zajmuję się szerokim zakresem zadań, w tym szkoleniem z oprogramowania GIS i fotogrametrii oraz przetwarzaniem danych z nalotów fotogrametrycznych. Zdarza się również, że osobiście wykonuję taką inwentaryzację na placu budowy z wykorzystaniem drona. Ponadto zarządzam platformami wymiany danych, takimi jak Strabag.Maps (wewnętrzna platforma GIS dla dużych projektów) i SkySnap (zewnętrzna platforma do pracy na danych pozyskiwanych z dronów oraz ich archiwizacji).
Jestem także pierwszym punktem kontaktu w przypadku produktów ESRI (FieldMaps, Survey123).
Wdrażanie nowych technologii i rozwiązań ma często miejsce na wczesnym etapie projektu, co wymaga współpracy ekspertów z różnych dziedzin. Sama wymiana doświadczeń i pomysłów, a także późniejsza integracja zestawów danych bywają nie lada wyzwaniem. A wyzwania i szukanie nowych rozwiązań i sposobów na zrealizowanie jakiegoś zadania to coś, co mnie napędza.
Planuję rozszerzyć wykorzystanie technologii GIS w STRABAG i zbudować sieć profesjonalistów, którzy będą aktywnie korzystać z tej wiedzy i dzielić się nią na szkoleniach. Zależy mi na rozwijaniu umiejętności innych osób i poprawie ogólnej efektywności realizowanych przez nas projektów.
Więcej o mnie
Paweł jest Kierownikiem Budowy, który wie, jak wdrażać nowe technologie i stać na czele zmiany.
Skuteczne zarządzanie projektem budowlanym opiera się na przemyślanym planowaniu, zaangażowaniu zespołu i mądrym wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Współczesne rozwiązania, takie jak drony, systemy sterowania maszynami czy zaawansowany sprzęt GNSS, znacząco ułatwiają realizację zadań. Klucz do sukcesu tkwi w pracy zespołowej, gdyż różnorodność pomysłów i doświadczeń otwiera drogę do innowacji i kreatywnego rozwiązywania problemów. Mobilne aplikacje świetnie wspierają ten proces, umożliwiając natychmiastowy przepływ informacji i współpracę w czasie rzeczywistym. Warto zwrócić uwagę na tzw. pull-planning, który wprowadza ład i synchronizację w pracy zespołów. Dzięki temu podejściu każdy wie, co i kiedy ma być dostarczone, a to z kolei minimalizuje opóźnienia i zapewnia ciągłość działań. Pull-planning świetnie sprawdza się przy koordynacji dostaw materiałów i brygad roboczych, co docelowo przekłada się na płynność realizacji całego projektu.
Kluczowe narzędzia cyfrowe, które wspierają ukończenie projektu w sposób bezpieczny, na czas i w ramach budżetu, to DocuTools – oprogramowanie do zarządzania dokumentacją projektową, a także QField – narzędzie do zbierania i analizy danych terenowych. Wykorzystuję także drony oraz najnowsze tyczki geodezyjne GNSS do precyzyjnych pomiarów i inspekcji placów budowy.
Jednym z osiągnięć, które zrealizowałem wspólnie z moim kolegą – Krzysztofem Stułką, to opracowanie kieszonkowego odbiornika GPS, który łączy się z telefonem komórkowym i umożliwia wykonywanie precyzyjnych pomiarów geodezyjnych. To narzędzie zmienia sposób, w jaki możemy lokalizować i monitorować postęp prac na budowie, a przede wszystkim – eliminuje konieczność przebywania geodety na miejscu budowy.
Więcej o mnie
Michał jest Kierownikiem Działu Instalacji Fotowoltaicznych w STRABAG BMTI.
Przykładem rozwiązania oszczędzającego energię może być projekt realizowany przy przebudowie ul. Kasprzaka, w ramach którego zainstalowaliśmy na zapleczu kontenerowym instalacje PV o mocy 48,6 kWp, co pozwoliło zaoszczędzić 54 tys. zł.
Obecnie realizujemy wiele projektów instalacji fotowoltaicznych, m.in. dla wytwórni mas asfaltowych w Czechach. Staramy się także uzyskać zgody od zakładów energetycznych na wykonanie większych instalacji PV (>50 kWp) na obiektach w Polsce.
Równocześnie stale rozwijamy projekt naszych mobilnych stelaży kompozytowych. Zostały one specjalnie zaprojektowane – we współpracy z kolegą Pawłem Olszewskim – do zastosowania na kontenerach. Dzięki wykorzystywaniu instalacji fotowoltaicznych możemy dążyć
do zielonej zmiany i generować oszczędności na budowach.
Więcej o mnie
Waldemar jest Koordynatorem BIM w STRABAG.
Podstawowym narzędziem mojej pracy jest komputer. Oprócz tego wykorzystuję drona i skaner laserowy. Używam technologii: BIM, platform CDE, tj. Think Project, Dalux, BIM360 oraz programów: Revit, Navisworks, AutoCad, BIM Vision, BIMCollab, Pix4d Mapper, Qgis, Cloud Compare, TBC (Trimble Business Center).
Przełomowym momentem był dla mnie rok 2016. Do tego czasu projekty były tworzone w formacie 2D, koordynacja opierała się na rysunkach, a przedmiary były wykonywane ręcznie. Obecnie, dzięki modelom 3D i parametrom przypisanym do poszczególnych materiałów, przedmiary mogą być generowane automatycznie przez oprogramowanie. Po wprowadzeniu zmian do modelu utworzony wcześniej szablon wykorzystujemy ponownie, co znacznie przyspiesza pracę. Przestrzenne projektowanie i zaawansowane funkcje programów pozwalają nam również wyeliminować w projekcie kolizje oraz umożliwia jeszcze lepsze planowanie kolejnych etapów realizacji inwestycji. Dzięki technologii BIM mamy większą
kontrolę nad projektem, budżetem i zastosowanymi rozwiązaniami. Drony wykorzystuję do fotogrametrii, aby obliczać bilans mas ziemnych, śledzić postęp prac na budowie, inwentaryzować teren oraz porównywać rzędne w terenie z rzędnymi przedstawionymi w projekcie.
W mojej pracy często zajmujemy się kilkoma projektami jednocześnie: jedne są w trakcie realizacji, inne w fazie kalkulacji i przygotowania. Aktualnie jestem zaangażowany w projekt Upper One – budowę biurowca w centrum Warszawy.
Więcej o mnie
Agnieszka jest Kierownikiem Działu BIM w STRABAG.
W czasach, kiedy jeszcze pracowałam na budowie, bardzo przeszkadzał mi chaos informacyjny. Dziś mogę zmieniać tę rzeczywistość, by moi koledzy na budowach nie musieli doświadczać tego samego. Właśnie dlatego tak bardzo cenię sobie BIM, który rewolucjonizuje sposób prowadzenia budowy. Porównanie inwestycji realizowanych tradycyjnie z tymi z wykorzystaniem BIM jest jak zestawienie jazdy samochodem w nieznanym terenie z tradycyjnym drukowanym atlasem drogowym i nawigacją satelitarną.
Każda budowa tworzy ogromne ilości danych, które później są przechowywane, zarządzane, przetwarzane i powielane w sposób daleki od ideału. Część danych jest tracona, a część produkowana wielokrotnie. Chcemy doprowadzić do takiego stanu, w którym będzie istniało tzw. jedyne źródło prawdy – dostępne w każdym miejscu budowy i dla każdej ze stron kontraktu.
Naszym celem jest digitalizacja wszystkich naszych budów, aby zwiększyć transparentność, eliminować prace powtarzalne oraz osiągać pełną dostępność i najwyższą jakość danych. Realizujemy to poprzez wprowadzanie tzw. cyfrowych bliźniaków (wirtualnych odpowiedników fizycznych obiektów), implementację różnorodnych narzędzi do analizy danych (np. BI) oraz wykorzystanie platform BIM i GIS.
Więcej o mnie
Odwiedź naszą stronę, obejrzyj filmy, w których pracownicy STRABAG opowiadają o sobie i o codzienności w naszej firmie.
Wyślij nam swoje dokumenty i aplikuj o pracę albo praktyki. Poznajmy się bliżej i pozwól nam pokazać Ci inne oblicze budownictwa.