Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Studenci na start

7 kwietnia 2008 roku odbędzie się 32-gi Uliczny Bieg Sztafetowy Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki.

W tym roku data zawodów jest nietypowa, ponieważ w rocznicę Insurekcji Kościuszkowskiej przypadały święta wielkanocne. To drobne odstępstwo od tradycji może wyjść imprezie tylko na dobre, zwłaszcza w aspekcie sportowym.

Rokrocznie impreza ta przyciąga rzesze widzów, wśród których spotkać można nie tylko studentów. Przekrój wiekowy czy zawodowy jest bardzo duży. Obserwatorami są zwykli mieszkańcy Krakowa i turyści, osoby publiczne i prywatne, świeckie i duchowne, uczniowie, studenci, a także pracownicy naukowi.

Trasa przebiega wśród wielu atrakcyjnych miejsc i nie omija największych zabytków Krakowa takich jak: Barbakan, Brama Floriańska, Rynek Główny z jego bogatą zabudową, Zamek Królewski na Wawelu, Klasztor sióstr Norbertanek czy Kopiec Kościuszki. Ponadto, imprezę wspierają znane osobistości tworząc Honorowy Komitet Organizacyjny Biegu.

Bieg Sztafetowy Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki rozpocznie się o godzinie 12 przed Gmachem Głównym Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej. Pierwsze ruszą sztafety męskie. Panie przystąpią do rywalizacji 15 minut później obiegając Rynek Główny czterokrotnie. Meta będzie się znajdować na Kopcu Kościuszki.

Gorąco zapraszamy wszystkich do kibicowania ponad 300-tu zawodnikom na trasie Biegu. Emocje gwarantowane.

Więcej informacji: www.azs.pk.edu.pl