Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Studenci nie chcą wakacji!

Niektórzy studenci w trakcie wakacji zamiast na plażę wybierają się na… wykłady na uczelni. I to z własnej woli!

Wyższa Szkoła Zarządzania / Polish Open University uruchomiła specjalny program, który umożliwia zainteresowanym studiowanie w czasie wakacji. Efekt: wszystkie grupy są pełne.

Już po raz drugi, Wyższa Szkoła Zarządzania / Polish Open University umożliwiła studiowanie w czasie wakacji. Odzew wśród studentów był ogromny. Od lipca ruszyło jedenaście pełnych grup.

Ogromne zainteresowanie studiami w miesiącach wakacyjnych wskazuje, że właśnie tego rodzaju propozycji brakowało w ofercie polskich uczelni. Propozycja była skierowana zarówno do tych osób, które dopiero chcą rozpocząć studia w POU jak i obecnych studentów uczelni studiujących w systemie e-learning lub w trybie dziennym, wieczorowym bądź mieszanym.

Studiowanie w czasie wakacji w POU możliwe jest dzięki prowadzonemu przez uczelnię systemowi modułowemu, który daje dużą elastyczność oraz możliwość przerobienia pełnej partii materiału w ciągu dwóch miesięcy. System modułowy to forma nauki, w ramach której kształcenie jest oparte na modułach (przedmiotach) obejmujących zintegrowane treści kształcenia z różnych dziedzin. Studia w wakacje są prowadzone w systemie e-learning, dzięki czemu mogą w nich uczestniczyć osoby z różnych miejsc w Polsce i na świecie. Obecnie uczelnia prowadzi zapisy na studia rozpoczynające się we wrześniu. Kolejne zajęcia ruszają w listopadzie.

Więcej informacji na temat rekrutacji na www.pou.pl