Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Studenci SGH zwycięzcami konkursu EY Financial Challenger

Zwycięzcy dwunastej edycji pokonali ponad 550 zespołów. EY Financial Challenger organizowany jest już od ponad dekady z myślą o studentach zainteresowanych tematyką corporate finance – w szczególności zagadnieniami wyceny przedsiębiorstw oraz procesów fuzji i przejęć. Udział w konkursie daje możliwość sprawdzenia się w obszarze Doradztwa Transakcyjnego i doświadczenia współpracy zespołowej pod presją czasu.

 Dziesięć finałowych drużyn zmierzyło się z case study opartym na realnej transakcji, która polegała na zakupie spółki specjalizującej się w diagnostyce laboratoryjnej od funduszu private equity. Dzięki temu mieli okazję przekonać się, na czym w praktyce polega praca doradców EY. Każda drużyna mogła liczyć na wsparcie swojego indywidualnego opiekuna – menedżera z Działu Doradztwa Transakcyjnego. Zespoły były oceniane przez ekspertów z funduszy private equity oraz z Działu Doradztwa Transakcyjnego EY.

W skład zwycięskiej drużyny „#SzczęśćBożeSGH”, weszli: Jędrzej Karpiński, Cezary Golatowski, Piotr Maciejewski i Jędrzej Rychlik. Wszyscy są studentami Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Drugie miejsce zajęła drużyna „Protein Capital”, także ze stolicy, w składzie: Paweł Michalski, Igor Kalota, Tomasz Cieśla i Sebastian Wieczorek. Trzecią pozycję na podium zajęli „KARIERO!wicze” z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, którą reprezentowali Patryk Deszczyński, Bartosz Brzuchalski i Dawid Bąbol.

Zdobywcy I miejsca wygrali 30 000 zł, płatne praktyki w Dziale Doradztwa Transakcyjnego EY, vouchery o wartości 2 500 zł na wybrane szkolenie w EY Academy of Business i dostęp do elektronicznego wydania Rzeczpospolitej. Zdobywcy II miejsca otrzymali 10 000 zł, vouchery o wartości 2 000 zł na wybrane szkolenie w EY Academy of Business oraz czytniki Amazon Kindle, do laureatów III miejsca trafiły iPady mini 16 GB i dostęp do elektronicznego wydania Rzeczpospolitej.

– Ten konkurs to nie tylko ciężka praca, chociaż było jej sporo, ale też naprawdę dobra zabawa. Patrząc na to z perspektywy czasu trzeba powiedzieć, że bardzo ważne jest, żeby mądrze zbudować zespół – mieć ludzi o różnym doświadczeniu i wiedzy – mówi Jędrzej Rychlik ze zwycięskiej drużyny „#SzczęśćBożeSGH”.

– Konkurs EY Financial Challenger cieszy się już dużym uznaniem wśród studentów. Z kolei jego uczestnicy to ogromna wartość dla firmy – gorąco zachęcamy laureatów do dołączania do naszej organizacji – komentuje Brendan O’Mahony, Partner Zarządzający Działu Doradztwa Transakcyjnego. 

Początek trzynastej edycji konkursu EY Financial Challenger planowany jest na jesień 2016 roku.

Więcej na: www.ey.com/pl