Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Studenci w indiańskiej wiosce

Przebrani za Indian studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przekonywali maturzystów, że warto wybrać bydgoską uczelnię.

By uniknąć mentorskiego tonu i nudy, jaka towarzyszy zazwyczaj tzw. Drzwiom Otwartym na uczelniach w całym kraju, studenci UKW zdecydowali się potraktować promocję swojej uczelni w dosyć niekonwencjonalny sposób.
 
Największą atrakcją okazało się dla maturzystów stoisko pedagogiki. Studentki opieki i wychowania z profilaktyką społeczną rozstawiły bowiem na wewnętrznym dziedzińcu indiańską wioskę, do której zaprosiły dzieci ze szkół podstawowych do wspólnej zabawy. Dzięki temu przyszli studenci mieli szansę przekonać się, jakimi cechami powinien charakteryzować się pedagog.
 
Oprócz tego, UKW zadbał również o to, by maturzyści jeszcze przed wyborem studiów mogli przekonać się, jak dokładnie wyglądają ich wymarzone kierunki. Mogli uczestniczyć w zorganizowanych specjalnie dla nich wykładach oraz zapoznać się ze szczegółowym planem zajęć. Ci, którzy zdecydowali się wybrać na Drzwi Otwarte UKW wychodzili z uczelni usatysfakcjonowani tym, co dla nich przygotowano.