Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Studenci zaoczni mają problem z planem zajęć

"Metro" już od roku alarmuje o problemach studentów zaocznych: choć płacą za naukę, uczelnie traktują ich po macoszemu. Największym kłopotem są plany zajęć: szkoły nie biorą pod uwagę, że zaoczni muszą pracować, by zarobić na swe studia.

Uczelnie organizują wykłady, ćwiczenia, a nawet egzaminy w piątki (zamiast tylko w soboty i niedziele), zmuszając studentów do brania urlopów i konfliktów z pracodawcami. Organizacje studenckie są bezradne, a uczelnie tłumaczą, że program nauczania jest za obszerny, by przeprowadzać zajęcia tylko w soboty i niedziele.
 
 
Grupa studentów I roku magisterskiego projektowania krajobrazu na SGGW postanowiła nie poprzestać na narzekaniu, tylko zacząć walkę o zmianę planu zajęć. Młodzi w poniedziałek złożyli u dziekan wydziału prof. Barbary Szulczewskiej podanie o zmianę planu.
 
– W dziekanacie trochę kręcili nosem, że nie wszyscy podpisali się na podaniu. Ale przecież jeszcze nie wszyscy są w Warszawie, bo zajęcia zaczynają się w przyszłym tygodniu. Ostatecznie podanie przyjęli – opowiada dziewczyna. Wierzy, że dziekan (która w czwartek z powodu inauguracji roku akademickiego była nieuchwytna) przychyli się do ich prośby. – Już na studiach licencjackich walczyliśmy o różne sprawy, śmiali się z nas, że nie ma dnia, by nasza grupa nie składała jakiegoś podania. Mamy nadzieję, że i teraz się uda.
Jeśli nie, nie zamierzają się poddawać. Zrobią dokładnie tak, jak na łamach „Metra” radziło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego: zażądają zmian w umowach z uczelnią.
 
 
Źródło: INTERIA.PL/PAP