Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Studencie! „Firma albo etat, wybór należy do Ciebie!”

Co robić po studiach? Szukać pracy w korporacji, w mniejszej firmie, a może zdecydować się na własną działalność gospodarczą? Nie jesteś pewien, jak pokierować swoją karierą zawodową albo masz pytania, jak skutecznie wejść na rynek pracy? Przyjdź na konferencję „Firma albo etat, wybór należy do Ciebie!”. W czwartek 23 kwietnia o godzinie 18:00 na SGGW eksperci z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości oraz firmy Nestlé przedstawią zalety różnych opcji zatrudnienia i odpowiedzą na pytania osób rozpoczynających karierę zawodową.

Na konferencji „Firma albo etat, wybór należy do Ciebie!” zaprezentowane zostaną dwie drogi rozwoju zawodowego – praca w międzynarodowej korporacji oraz własna działalność gospodarcza. Świat korporacji przybliżą pracownicy firmy Nestlé. Mariola Raudo, kierownik ds. rekrutacji w Nestlé Polska, przedstawi zalety zatrudnienia w międzynarodowej firmie oraz sposoby, jak taką pracę zdobyć. Podpowie, jakich kompetencji poszukają pracodawcy u kandydatów, jak przygotować się do rozmowy z kwalifikacyjnej i jakich pytań można się na niej spodziewać, a także jak sobie z nimi mądrze poradzić. Wesprze ją Piotr Wrotny, kierownik ds. grupy kluczowych klientów Nestlé Polska S.A., specjalista w obszarze sprzedaży. Piotr jest przykładem osoby, która przeszła kolejne szczeble rozwoju zawodowego od praktykanta do menadżera. Podczas konferencji podzieli się swoimi doświadczeniami dotyczącymi tego, jak dostać się na wymarzone praktyki oraz co trzeba zrobić, żeby firma zechciała nas po nich zatrudnić.

Tym, którzy chcieliby założyć własną firmę, swoim doświadczeniem będzie służył Michał Misztal z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. W swojej codziennej pracy zajmuje się wsparciem startupów oraz prowadzeniem szkoleń i coachingiem. Studentom i absolwentom podpowie, jak rozpocząć własną działalność, gdzie można szukać wsparcia i skąd pozyskać fundusze na własny biznes. Wesprze go Maciej Szurek – przedsiębiorca, który zrezygnował z pracy w korporacji, aby poświecić się autorskiemu projektowi internetowej galerii sztuki współczesnej Hashi-Tashi. Jest przykładem startupowca, któremu udało się osiągnąć sukces, dlatego podczas konferencji opowie, jak przekuć pomysł w biznes i jak uczynić startup swoim sposobem na życie.

Konferencja jest częścią znanej studentom inicjatywy Nestlé Needs YOUth. To projekt Nestlé mający wspierać młodych ludzi we wchodzeniu na rynek pracy. W ramach inicjatywy od stycznia 2014 roku firma stworzyła w Polsce możliwości zatrudnienia dla ponad 850 osób do 30. roku życia. Częścią inicjatywy są także spotkania ze studentami, warsztaty oraz „Program Praktyk Letnich z Nestlé”, odbywający się w oddziałach firmy w całej Polsce. W ubiegłym roku po ich zakończeniu ponad połowa praktykantów otrzymała propozycję stałej pracy. Spotkania z
cyklu „Firma albo etat, wybór należy do Ciebie!” planowane są także na Politechnice Warszawskiej i SGH.

Aby wziąć udział w konferencji „Firma albo etat, wybór należy do Ciebie!” wystarczy zarejestrować się na 

http://firmalubetat.evenea.pl. Udział w konferencji jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!