Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Studencie: śpiewaj i tańcz!

Taniec, śpiew, gra na instrumencie to Twoje hobby? Możesz je swobodnie rozwijać!

Zespół Pieśni Tańca AGH „Krakus” zaprasza na przesłuchania do chóru, baletu i kapeli, które odbędą się 24 października o godz. 18.30 w siedzibie zespołu (Kraków, ul. Reymonta 15).

Zespół Pieśni i Tańca AGH „Krakus” jest najstarszym studenckim zespołem folklorystycznym w Polsce. Został założony przez Wiesława Białowąsa przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, w 1949 r. Zespół prezentuje oryginalny polski folklor ludowy, przetworzony i przystosowany artystycznie do wymogów sceny. Pieśni, tańce i obrzędy przedstawione w wersjach: krakowskiej, śląskiej, rzeszowskiej, łowickiej, sądeckiej, lubelskiej, kieleckiej, żywieckiej i beskidzkiej, barwnie i żywo opisują urodę oraz rozmaitość tych regionów. Pokazują rewelacyjne piękno i autentyzm polskiego stroju ludowego.

Od 1965 roku Krakus ma siedzibę w Krakowie, przy ul. Reymonta 15 w budynku, zwanym potocznie Domem Socjalnym (krótko „Socjalnym”). Obecnie Krakus liczy 120 członków z czego 60% to studenci AGH z wszystkich 15 wydziałów i 2 międzywydziałowych szkół. Natomiast w „Małym Krakusie” tańczą i śpiewają dzieci pracowników uczelni, wychowanków zespołu oraz absolwentów AGH.

Koncerty „Krakusa” spotykają się z gorącym przyjęciem publiczności; zespół gościł we wszystkich krajach Europy oraz w Azji, Afryce, Ameryce Północnej i Południowej. W ciągu ponad 65-letniej historii „Krakus” wystąpił na scenie blisko 5000 razy, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia na krajowych i międzynarodowych festiwalach.

Rejestracja >>

Szczegółowe informacje >>