Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Studencka przygoda

Szukasz ciekawego sposobu na poznanie nowych ludzi na studiach? Może warto dołączyć do jednej ze studenckich organizacji. Dla niejednego studenta wybór ten okazał się strzałem w dziesiątkę.

Początek studiów to dla wielu z nas nowy rozdział w życiu. Często jest to pierwszy krok w dorosłość, samodzielność. Szukamy nowych wrażeń, doznań, doświadczeń. Początkujący student często nie wie, co go czeka, czasami się tego obawia, a nieraz oczekuje ze zniecierpliwieniem na pierwszego października, licząc, że te kilka lat spędzonych w murach uczelni w zupełnie nowym, już tak dla nich dorosłym i niezależnym środowisku, okaże się największą przygodą, najlepszym czasem w ich życiu.

Chcąc spędzić ten okres jak najefektywniej staramy się znaleźć sobie na studiach coś, z czym moglibyśmy się identyfikować, dzielić nasz wolny czas, a przy okazji zrobić dla siebie coś pożytecznego. Przecież nie chcemy, żeby te kilka lat polegało tylko na nauce.

Najpopularniejszą formą spędzenia tych kilku lat jest dołączenie do organizacji studenckiej bądź koła naukowego działającego na uczelni. Taką możliwość daje między innymi międzynarodowa organizacja AIESEC.

W Szkole Głównej Handlowej działa jeden z komitetów tej liczącej ponad 60 000 studentów społeczności. To, co wyróżnia AIESEC pośród innych organizacji, to umiejętność połączenia zabawy, niezwykłych przyjaźni z wpływem na środowisko oraz budowaniem własnej kariery. Organizacja ta działa w ponad 110 krajach na całym świecie i to właśnie ponadnarodowa współpraca sprawia, że członkowie AIESEC mają okazję poznać, doświadczyć i przemierzyć niemal cały świat.