Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Studencka Wiosna – Festiwal Twórczości Studenckiej

W połowie kwietnia ósmy raz studenci pełni pozytywnych emocji i pasji opanują przez tydzień Poznań. Wielkimi krokami zbliża się Studencka Wiosna – Festiwal Twórczości Studenckiej, który organizuje Niezależne Zrzeszenie Studentów UAM.

Festiwal trwa przez tydzień, w tym czasie spotykamy się na poznańskich ulicach, na wydziałach uczelni czy w klubach. Razem bawimy się i dzielimy pasjami. Od poezji przez film i muzykę, nawet po gry planszowe. Każdy znajdzie coś dla siebie!


12 kwietnia

Wiersze z Szuflady – prawdopodobnie największy wieczór poezji studenckiej w Poznaniu.


13 kwietnia

Teatry uliczne – barwne występy artystów ulicy, wywołujących uśmiech i wciągających do zabawy przypadkowych przechodniów.


Skecz-Up – trzecia edycja Przeglądu Kabaretów Studenckich, na który zgłaszają się grupy z całej Polski (zgłoszenia do 6 kwietnia). Studenckie kabarety nigdy nie zawodzą i zawsze dostarczaj


14 kwietnia

Via-GRA – Turniej Gier Planszowych z finałową zabawą w Fantasy Parku. W ciągu dnia zapraszamy do zabawy na ulicach i wydziałach UAM.


15 kwietnia

Dance Day – bezpłatne warsztaty taneczne dla studentów w kilku najlepszych szkołach tańca
w Poznaniu.


Dance All Night – wielka taneczna impreza w piątkowy wieczór. Z jednym biletem można wejść
do kilku klubów.


16 kwietnia

RestArt – Dzień filmowy na Studenckiej Wiosny, podczas którego odbędą się warsztaty filmowe i Gala Finałowa Konkursu Moviefon.


MovieFon – studencki konkurs filmowy. Nagroda główna to 1000 zł! Wystarczy nakręcić komórką trwający 10 minut film (zgłoszenia do 6 kwietnia) nt. „Szybsze bicie serca”.


17 kwietnia

Happy End – koncert finałowy Studenckiej Wiosny na dziedzińcu Centrum Kultury Zamek. Zagrają m.in. najlepsze zespoły ze Studenckich Poniedziałków w Dublinerze. Trwają negocjacje z gwiazdą wieczoru.


Szczegółowe informacje o festiwalu znajdziecie na stronie: http://www.studenckawiosna.pl/

Zapraszamy też na Facebooka: http://www.facebook.com/studenckawiosna

Do 6 kwietnia można jeszcze zgłaszać się w konkursach MovieFon i Skecz-Up.