Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Studencka wystawa w Katowicach

Do 27 lipca w Rondzie Sztuki w Katowicach będą prezentowane wyróżnione prace dyplomowe tegorocznych absolwentów katowickiej ASP. Po raz drugi Akademia nagrodziła najlepsze prace dyplomowe.

Przyznano 4 równorzędne nagrody z dziedzin malarstwa, grafiki warsztatowej, wzornictwa oraz projektowania graficznego.
Na początku lipca studenci ASP prezentowali swoje prace dyplomowe w Rondzie Sztuki. W obronie prac uczestniczyli zarówno wykładowcy, jak i publiczność, która poprzez zadawane pytania ożywiała ciekawą dyskusję na temat sztuki. Jak podkreśla Mirosław Rusecki, rzecznik katowickiej ASP – publiczna prezentacja prac dyplomowych jest na pewno stresująca dla studentów, niemniej miło im było usłyszeć opinie widzów zaskoczonych wysokim poziomem prac.
Jury przyznało 4 równorzędne nagrody, które otrzymali: Szymon Kobylarz – malarstwo, Katarzyna Budka – grafika warsztatowa, Joanna Lipa – wzornictwo, Michał Bartlomowicz – projektowanie graficzne.
Konkurs jest organizowany dzięki wsparciu BPSC S.A. Prezes Zarządu firmy Ignacy Miedziński podkreśla, że jest to element i początek szerszego współdziałania pomiędzy światem sztuki i biznesu, którą chce promować wśród przedsiębiorstw współpracujących z BPSC.