Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Studencki Nobel 2009

Szkoła Języków Obcych Profi-Lingua w Poznaniu sponsoruje tegoroczny konkurs Studencki Nobel organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów.

Projekt swą nazwą nawiązuje do prestiżowych nagród wręczanych najlepszym na świecie naukowcom i ma stanowić dla młodych, zdolnych studentów motywację do osobistego rozwoju. Studencki charakter nagrody jest wyznacznikiem takich, poza naukowych kryteriów oceny kandydatów jak: aktywność społeczna, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz działalność charytatywna.

Adresatami konkursu są studenci zarówno państwowych, jak i prywatnych uczelni wyższych w Polsce, którzy w ostatnim semestrze uzyskali średnią ocen – minimum 4,0. Przedsięwzięcie ma na celu wyłonienie i nagrodzenie oraz promowanie najzdolniejszych studentów w Polsce. Pretendenci do nagrody w tegorocznej edycji walczyć będą w 3 etapach konkursu.

Studencki Nobel daje uczestnikom szansę wyróżnienia się spośród blisko dwu milionowej rzeszy żaków w Polsce. Najzdolniejsi spośród studentów biorących udział w konkursie, oprócz szansy na zdobycie tytułu najlepszego studenta RP i wielu cennych nagród, zdobędą także możliwość promocji w mediach studenckich, lokalnych i ogólnopolskich, które objęły przedsięwzięcie patronatem.  
Zgłoszenia do konkursu ruszają 1. marca 2009 r.

Więcej informacji na stronie: www.studenckinobel.pl