Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Studenckie wakacje

Z raportu przygotowanego przez studenckie biuro podróży Unlimited Travel Centre wynika, że tylko 6% studentów nie planuje wakacyjnego wyjazdu. Gdzie więc będziemy wypoczywać w tym roku?

Większość studentów planuje wyjazd za granicę (70%), a połowa badanych będzie podróżować po Polsce, z tym że 36% będzie wypoczywać tylko za granicą, a 34% za granicą i za w Polsce. Jeśli studenci mieliby spędzać wakacje w Polsce, co drugi pojechałby nad Bałtyk, a co trzeci w góry. Gdzie wybraliby się na zagraniczne wakacje? Najchętniej do Bułgarii (24%), Grecji (16%) i Chorwacji (16%). Badani przez Unlimited Travel Centre studenci najczęściej organizują sobie wakacje samodzielnie (33%) lub przy pomocy znajomych (24%), a planują je tak, aby były jak najdłuższe i rozsądne pod względem finansowym (75% planuje wydać na wyjazd ponad 800 zł, a 2/3 ponad 1000 zł). Jak studenci chcą spędzać wolny czas? Przede wszystkim w towarzystwie partnera lub partnerki, a w drugiej kolejności wygrzewając się na plaży (22%) i zwiedzając (19%).
Ankieta została przeprowadzona przez biuro podróży Unlimited Travel Centre wśród słuchaczy krakowskich uczelni. W badaniu udział wzięli zarówno studenci (49%), jak i studentki (51%). Były to osoby pracujące (63%) i nie pracujące (34%). Wolne (32%), w parze (51%) oraz z rodzinami (13%). Studiujące na studiach dziennych (53%), zaocznych (27%) i wieczorowych (3%). Często otrzymujące stypendia (33% respondentów). Raport powstał przy współpracy agencji Explicite Public Relations.