Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Student.lex.pl rusza w nowym wydaniu

Już od listopada studenci prawa mogą korzystać z odświeżonej wersji portalu. Zmienia się nie tylko wygląd serwisu, ale także jego zawartość i funkcjonalności.

Nowe oblicze portalu student.lex.pl zaskakuje nie tylko nowoczesnym i przyjaznym interfejsem, ale również rozbudowaną zawartością, którą mogą współtworzyć użytkownicy. Chcielibyśmy, aby nasz portal był kompleksowym źródłem informacji dla przyszłych prawników – mówi Marta Osowska, redaktor merytoryczna. Jednocześnie zależy nam na zbudowaniu ogólnopolskiej społeczności, która będzie się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem – dodaje.
 
Wśród treści edukacyjno-naukowych znajdują się przede wszystkim elementy Systemu Informacji Prawnej LEX, katalog materiałów egzaminacyjnych oraz wykładowych, opracowania, skrypty, pytania i kazusy prawne oraz fragmenty eBooków. Użytkownicy poprzez portal mają również dostęp do informacji o toku studiów, aplikacji oraz organizacjach i stowarzyszeniach studenckich. Dodatkowo administratorzy, a także sami użytkownicy, mogą zamieszczać oferty pracy i praktyk dla studentów, uzupełniać aktualne kalendarium wydarzeń oraz dzielić się informacjami o konkursach. Do innych przydatnych funkcjonalności można zaliczyć lokalizator uczelni, wydziałów i bibliotek oraz intuicyjną wyszukiwarkę. Dodatkowo poprzez stronę można wziąć udział w ankietach i sondach on-line, wymieniać swoje opinie na forum lub rozmawiać na czacie.
 
Studenci prawa, którzy będą chcieli korzystać z dodatkowych funkcjonalności portalu, w tym m.in. dodawania własnych materiałów oraz moderowania, uzyskają taką możliwość poprzez zalogowanie się na stronie. Jednocześnie logując się na stronie http://student.lex.pl/logowanie-lex-dla-studenta z wykorzystaniem 16-cyfrowego kodu zaczerpniętego ze specjalnej karty dostępowej, użytkownik otrzyma dostęp do programu LEX dla Studenta.
 
Odmieniony Student.lex.pl będzie w dalszym ciągu pracował nad swoim rozwojem oraz zachęcał studentów do współtworzenia serwisu. Portal planuje nawiązać kontakt z ośrodkami akademickimi, a w każdym z nich chciałby pozyskać tzw. Ambasadora, czyli lokalnego redaktora odpowiedzialnego za współpracę z redaktorem merytorycznym.