Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Studentka Uniwersytetu Coventry we Wrocławiu współpracuje przy organizacji modelowej sesji Parlamentu UE

Modelowa sesja Parlamentu Europejskiego w Strasburgu (Model European Union Strasbourg/MEUS) to angażująca i kompletna symulacja procesu legislacyjnego Parlamentu Europejskiego, realizowana przez młodych ludzi wyłonionych z krajów Unii Europejskiej. Jedna ze studentek Coventry University Wrocław – filii brytyjskiego uniwersytetu w Polsce – została wybrana, aby dołączyć do grona tych, którzy pomagają w organizacji przedsięwzięcia.

Milena Kurtiak, studentka pierwszego roku studiów licencjackich Uniwersytetu Coventry we Wrocławiu na kierunku Business Management and Leadership, została menedżerem ds. mediów społecznościowych zespołu, zajmującego się organizacją sesji MEUS.

Przez ponad tydzień uczestnicy gromadzą się w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu we Francji, aby wziąć udział w najbardziej realistycznej symulacji procesu decyzyjnego Unii Europejskiej. Najbliższe wydarzenie zaplanowane jest na wiosnę 2021 r.

W skład zespołu wchodzi kilkudziesięciu młodych profesjonalistów i studentów wybranych z całej Europy i nie tylko. Każdy członek zespołu specjalizuje się w określonej dziedzinie, ale to, co ich łączy, to chęć stworzenia unikalnego, edukacyjnego doświadczenia Unii Europejskiej, które będzie dla jego uczestników szansą do nauki, nawiązania ciekawych znajomości i dobrej zabawy.

Rekrutowani z państw członkowskich UE uczestnicy MEUS, wcielają się w role związane z procesem legislacyjnym, dzięki czemu otrzymują szansę rozwijania swoich umiejętności w praktyce. Młodzi ludzie mogą występować jako członkowie Parlamentu Europejskiego, czy ministrowie w Radzie UE i trenować publiczne wystąpienia, rozwijać swoje umiejętności negocjacyjne i pisania tekstów jako lobbyści, prowadzić relacje i transmisje, czy doskonalić fotograficzne portfolia jako dziennikarze lub wykorzystywać zdolności językowe jako tłumacze.

Jak mówi Milena Kurtiak: „Zdecydowałam się ubiegać o stanowisko Menedżera ds. mediów społecznościowych, ponieważ było najbardziej zbliżone do mojego profilu studiów. MEUS to świetna okazja do rozwijania moich umiejętności oraz wykorzystywania w praktyce części wiedzy, którą zdobyłam podczas zajęć na uczelni.  Tutaj wspólnie z kolegami i koleżankami pracujemy nad organizacją wydarzenia, które pomaga młodym ludziom zrozumieć i docenić sposób działania Parlamentu Europejskiego. Dzięki wykorzystaniu wideokonferencji podczas spotkań komitetu organizacyjnego, możemy odnaleźć się  w nowych realiach, do których musiały przystosować się firmy i instytucje w czasach pandemii COVID-19. Jestem niezwykle wdzięczna, że mogę tego doświadczyć na własnej skórze.

Jak mówi dr Jacek Lewandowski, Dyrektor filii Uniwersytetu Coventry we Wrocławiu: „Cieszę się, że  nasza studentka Milena Kurtiak ma możliwość organizacji i przygotowania tak wysokiego rangą wydarzenia na wczesnym etapie studiów. Pozwoli jej to na rozwój cennych umiejętności i zdobycie doświadczenia w zakresie realizacji zadań i celów zespołowych. Zarządzanie mediami społecznościowymi dla potrzeb MEUS umożliwi jej doskonalenie umiejętności komunikacyjnych, pozwoli na lepsze zrozumienie procesów decyzyjnych oraz nauczy radzenia sobie w stresujących sytuacjach i wychodzenia z nich jako zespół. Takie doświadczenie jest niezwykle cenne na studiach Business Management and Leadership. ”

Więcej informacji na temat kierunków studiów oraz warunków rekrutacji na stronie internetowej Uniwersytetu Coventry we Wrocławiu.

 


Coventry University Group (Grupa Uniwersytet Coventry)

W przewodniku „The Times and Sunday Times Good University Guide 2019” Uniwersytet Coventry został opisany jako „jeden z najbardziej innowacyjnych i nowoczesnych uniwersytetów, wykazujący się odważną wizją tego, czym powinno być kształcenie studentów w XXI wieku”.  Poziom satysfakcji studentów oraz jakość nauczania zostały ocenione jako jedne z najwyższych w Wielkiej Brytanii. Uniwersytet Coventry od 5 lat zajmuje czołowe miejsce wśród 15 najlepszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii, według the Guardian University Guide, otrzymując pięć gwiazdek w ogólnej ocenie w systemie przyznawania ocen QS Stars.  W 2017 r. uzyskał złotą ocenę rządu brytyjskiego w programie Teaching Excellence Framework (TEF). https://www.coventry.ac.uk/

Uniwersytet Coventry znajduje się w gronie 100 najlepszych uniwersytetów w Europie  (top 100 universities in Europe) pod względem jakości i warunków nauczania, a także w pierwszej europejskiej trójce w kategorii relacji ze studentami.

Założony w 1843 roku przez przedsiębiorców i przemysłowców jako Coventry School of Design (Coventry Szkoła Projektowania) w 2018 roku świętował swoje 175 urodziny. Coventry University Group jest dynamiczną, nowoczesną globalną instytucją edukacyjną z bogatą tradycją nauczania, ambitnymi badaniami, śmiałymi inicjatywami międzynarodowymi i licznymi partnerstwami na całym świecie.

 Dzięki powiązaniom z wiodącymi firmami i organizacjami w różnych krajach i branżach, ponad 30 000 studentów ma dostęp do staży i międzynarodowej wymiany, co zapewnia, że rosną ich szanse zatrudnienia po ukończenia studiów. Studenci korzystają z najnowocześniejszego sprzętu i wyposażenia w kampusach w Coventry, Londynie i Scarborough, we wszystkich dyscyplinach akademickich, poczynając od medycyny, biznesu, sztuk scenicznych, po wzornictwo przemysłowe, inżynierię i informatykę.