Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Studentki SGH górą

Finał polskiego etapu Henkel Innovation Challenge

Anna Szarecka i Anna Szpot z warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej wygrały polski finał konkursu studenckiego Henkel Innovation Challenge. Na początku kwietnia będą rywalizować w Berlinie z najlepszymi drużynami z 13 krajów europejskich o nagrodę główną – bilety na podróż dookoła świata oraz vouchery podróżne na kwotę 1000 euro.


Podczas trwających cały dzień zmagań o miejsce w międzynarodowym finale walczyło 10 polskich drużyn, których zgłoszenia zostały wybrane spośród kilkudziesięciu nadesłanych.

Anna Szarecka i Anna Szpot, na co dzień studiujące na kierunku Finanse i Rachunkowość, do konkursu zgłosiły się jako zespół Persilans. W odpowiedzi na zadanie konkursowe polegające na opracowaniu produktu marki Henkel odpowiadającego trendom konsumenckim w roku 2050 zaproponowały innowacyjny sposób prania. Stworzyły koncepcję pokrowca zastępującego pralkę, za pomocą którego można w ekologiczny sposób w ciągu 20 minut nadać nienaganną czystość każdej zabrudzonej tkaninie.


W przygotowaniu prezentacji marketingowo-sprzedażowej wymyślonych produktów studentom pomagali menedżerowie firmy Henkel. Polskie kandydatki do nagrody głównej otrzymają dalsze wsparcie mentorów, aby jak najlepiej wypaść podczas występu w Berlinie.


Wszyscy tegoroczni finaliści polskiej edycji HIC zaprezentowali wysoki poziom, zarówno pod względem kreatywności, sposobów prezentacji pomysłów, jak i nowatorskiego podejścia do rynku i konsumentów w roku 2050. Cieszymy się, że dzięki konkursowi możemy poznać wielu twórczych, utalentowanych młodych ludzi oraz zainteresować ich naszą firmą na wczesnym etapie kariery – powiedziała Agnieszka Bielawska, Dyrektor Działu HR Henkel Polska. – Gratulujemy zwycięskiej drużynie Persilans i życzymy jej powodzenia podczas światowego finału.


Konkurs Henkel Innovation Challenge organizowany jest przez firmę Henkel od 2007 roku. Studenci otrzymują okazję, aby przeżyć pierwszą biznesową przygodę i sprawdzić swój potencjał managerski.

Dalsze informacje na temat projektu Henkla znajdują się pod adresem www.henkelchallenge.com. Przebieg konkursu można również śledzić na bieżąco w internetowych serwisach społecznościowych: na Facebooku (www.facebook.com/HenkelChallenge), w serwisie Twitter (www.twitter.com/henkelchallenge) oraz na YouTube.