Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Students’ Coalition Festival 2006 w Gdańsku

Tegoroczne trójmiejskie juwenalia organizowane przez 23 uczelnie wyższe wyszły daleko poza ramy typowego święta studentów. Organizowane z wielkim rozmachem wydarzenie pod nazwą Students’ Coalition Festival zgromadziło na koncertach ponad 10 tysięcy uczestników. Juwenalia rozpoczęła impreza White Fartuch Party, wchodząca w ubiegłym roku w program Medykaliów.

Białe fartuchy, muzyka reggae i wielkie grillowanie wprowadziły uczestników w juwenaliowy klimat zabawy i relaksu. Nie zabrakło konkursów na najbardziej finezyjne zabandażowanie głowy partnera, czy najoryginalniejszą przyniesioną z tłumu rzecz. W tym ostatnim pomysły były przeróżne – od zdjęć RTG, przez elementy bielizny po… faceta!
Poniedziałek i wtorek, minął pod znakiem dobrego humoru. Gwiazdą pierwszego dnia Kabaretonu w Filharmonii Bałtyckiej okazali się Łowcy B. Druga część to licealno-studencki kabaret Chała z Gdyni, którego zabawne skecze rozruszały publiczność. Zaraz po nich wystąpił kabaret Hrabi z fenomenalnym programem Pojutrze i zawładnął sercami widzów. W przenośni i dosłownie, bo na jednym ze skeczów na scenę wbiegł student z widowni i wyznał miłość aktorce, Joannie Kołaczkowskiej.
Tym, na co studenci czekali z największą niecierpliwością, okazały się być koncerty na Stoczni Gdańskiej w ramach Open Air Festival. W czwartek, 18. maja na głównej scenie zaprezentowały się Asian Dub Foundation, Dreadzone oraz fantastyczne odkrycie rodem z Niemiec – Culcha Candela. Wspierał ich polski zespół VavaMuffin, a cały koncert został zakończony krótkim występem Indios Bravos. Równolegle w Centrum Stocznia Gdańska grali rockmani z Acid Drinkers i Lipali, wspierani przez inne kapele ciężkiego brzmienia, między innymi młody utalentowany zespół Soundstorm. Niestety dobry humor publiczności nie szedł w parze z dobrą pogodą. Organizatorzy dwoili się i troili by doprowadzić do ładu sprzęt zalany ulewnym deszczem. Na szczęście z naturą udało się wygrać. Drugiego dnia na głównej scenie zaprezentowali się artyści z Superfunk i Dub Pistols. Gościł też Robbie Rivera, który porwał publiczność swoim mocnym miksem o wyrazistym, elektronicznym brzmieniu. Na drugiej scenie absolutna rewelacja – koncert szwedzkiej grupy Looptroop zebrał rzesze fanów, którzy z braku miejsca oczekiwali nawet pod klubem. Hiphopowe brzmienia tego dnia były też udziałem Łony, Jamala i Larsa oraz DJa Feel-Xa z przyjaciółmi. Trzeciego dnia wystąpiła gwiazda współczesnej muzyki rockowej, The Rasmus oraz energetyczny Clawfinger. Bardzo dobry koncert dała też polska grupa Coma, powitana przez studentów owacyjnymi brawami. Równolegle w Centrum Stocznia Gdańska zagrali znakomici breakbeatowcy– DJe z wytwórni Fingerlickin’ i TCR. Dali show na światowym poziomie, który został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność. Połamane rytmy trzęsły starymi murami Centrum Stoczni Gdańskiej aż po świt. Stworzyliśmy w świadomości studentów fundament, na którym możemy w następnych latach budować atrakcyjną markę wydarzenia charakterystycznego dla Trójmiasta – podsumował wydarzenie Andrzej Nowak, koordynator Students’ Coalition Festivalu.

Trójmiasto
Students’ Coalition Open Air Festival 2006
www.scf.gda.pl

18 maj (czwartek)
Reggae Stage open air (Stocznia Gdańska)
19.00 VavaMuffin
20.15 Culcha Candela
22.00 Indios Bravos
23.14 Asian Dub Foundation
01.00 Dreadzone

Second Stage (Centrum Stocznia Gdańska: Kwadratowa scena Rockowa)
19.00 Succumb
19.45 El-Vehiculo
20.40 Chassis
22.00 Lipali
23.30 Acid Drinkers

Vizualizacje: psycho, hijack, forcefeedback

19 maj (piątek)
Department of Funk open air (Stocznia Gdańska)
19.00 Alexus
20.45 Superfunk
23.00 Dub Pistols
00.30 Robbie Rivera
Vizualizacje: Clockwork (Poznań)

Afterparty start 3.00:
Barry Ashworth (Dub Pistols), Bert (BoogieMafia), DannyBoy (ArtAgencja), Quantum Mekk (TribaliS TotaliS), Alexus(Department of Funk)
Second stage (Centrum Stocznia Gdańska)
20.00 DJ Feel-X & DJ Ramone + Kowal Mc
20.30 Wsz & Cne + DJ Feel-X
21.30 DJ Feel-X Soundsystem + 6 Mc’s Set #1 Marika, Jarex, Gutek, Miód, Jr. Stress, Frenchman
22.00 Jamal
23.30 DJ Feel-X Soundsystem + 6 Mc’s Set #2 Marika, Jarex, Gutek, Miód, Jr. Stress, Frenchman
00.05 Looptroop (Szwecja)
01.30 Łona
02.30 Lars
03.30 DJ Feel-X Soundsystem + 6 Mc’s Set #3 Marika, Jarex, Gutek, Miód, Jr. Stress, Frenchman
4.00 DJ Ramone + Kowal Mc

Vizualizacje: psychotyki, hijack, forcefeedback

20 maj (sobota)
Rock Stage open air (Stocznia Gdańska)
19.00 Zielona Karta
19.45 Kuśka Brothers
21.00 Clawfinger (Szwecja)
22.45 Coma
00.30 The Rasmus (Finlandia)

Second stage (Centrum Stocznia Gdańska), start 20.00
FingerLickin & TCR Records Djs presents : Kings of Breakbeat
Soul of Man
Drumattic Twins: A Skillz, Slyde
Koma & Bones
Rennie Pilgrem
JDS
Danny Boy

Vizualizacje: Clockwork (Poznań)
Afterparty na rockowo 2.30, Bratniak Studenckie Centrum Politechniki Gdańskiej