Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Students to Business – praktyki od Microsoft

Microsoft zainaugurował program Students to Business (S2B), którego celem jest umożliwienie najzdolniejszym studentom kierunków technicznych polskich uczelni wyższych odbycia praktyk w firmach będących wiodącymi partnerami Microsoft w Polsce. Program powstał we współpracy z polskimi środowiskami akademickimi oraz partnerami firmy.

W dzisiejszym świecie wiedza teoretyczna, którą zdobywają młodzi ludzie w trakcie studiów często nie jest wystarczająca do znalezienia atrakcyjnej pracy. Doświadczenie zawodowe jest, obok dobrego wykształcenia, jednym z najważniejszych elementów wymaganych przez pracodawców. Studenci, którzy w trakcie studiów mają możliwość odbycia staży mają lepsze perspektywy zdobycia atrakcyjnej pracy po skończeniu edukacji. Dlatego polski oddział Microsoft, we współpracy ze środowiskami akademickimi i partnerami, stworzył program Students to Business umożliwiający studentom dotarcie do wiodącym firm informatycznych działających na polskim rynku i odbycie w nich praktyk zawodowych.
„Idea programu Students to Business bardzo nam się podoba i świetnie wpisuje się w nasze potrzeby w zakresie polityki kadrowej. Cieszymy się, że dzięki programowi S2B będziemy mogli zaprosić
do nas młode, chętne do nauki osoby, które zdobędą u nas swoje pierwsze doświadczenia, a potem wraz z nami będą wypełniać misję firmy Datacom System, jaką jest dążenie do zadowolenia klientów poprzez zaspokajanie ich realnych potrzeb oraz oczekiwań” – powiedziała Izabela Trojan z Datacom System S.A.
 
Program Students to Business zapewni studentom możliwość odbycia atrakcyjnych staży, a dla firm oferujących praktyki w ramach programu będzie szansą na wyselekcjonowanie z rynku najbardziej utalentowanych potencjonalnych pracowników.
Więcej informacji: http://www.microsoft.com/poland