Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Studia w Azji? Dlaczego nie?

Jeżeli Twoje myśli zmierzają na Wschód, pociąga Cię to, co odległe, interesują Cię orientalne, egzotyczne miejsca, kultura – tak inna od naszej, kuchnia i tryb życia; jeżeli chciałbyś poznać język i zwyczaje ludzi z drugiego końca świata oraz wykorzystać to w praktyce zawodowej, powinieneś wziąć pod uwagę kształcenie w Azji. Wielopłaszczyznowy, dynamiczny rozwój kontynentu azjatyckiego w globalnym świecie powoduje, że wyjazd na studia do jednego z krajów Azji staje się jak najbardziej realny.

 

Coraz więcej studentów z Europy, w tym z Polski, jeździ tam nie tylko na wakacje. Często zaczyna się od wyjazdów wakacyjnych, a kończy na dłuższym pobycie w charakterze osoby studiującej, a później pracującej. Studia w Azji pozwalają na zdobycie wysokiej jakości wykształcenia, a przede wszystkim służą nawiązaniu cennych, międzynarodowych kontaktów, niezwykle sprzyjających kształtowaniu kariery zawodowej. Wreszcie – co istotne – w Azji jest bezpiecznie i niedrogo.

Kuala Lumpur – dobre miejsce do studiowania

Rosnącą sławą cieszą się uczelnie w Malezji. Wysoka jakość kształcenia przyciąga do tego państwa wielu zagranicznych studentów. Mieszkająca od 6 lat w Malezji pani Agnieszka Mikołajczyk, International Liaison Manager i wykładowca Berjaya University College, wymienia wiele powodów, dla których Malezja jest atrakcyjna dla studentów. – Jest to kraj bardzo ciekawy pod względem kulturowym, a do tego bezpieczny. Najbardziej znaczący jest jednak fakt, że angielski jest językiem powszechnie używanym, co powoduje, że międzynarodowi studenci mogą wybierać wśród wielu ciekawych kierunków studiów. Dla studentów jest też ważne, że studia i koszt utrzymania są tu o wiele tańsze niż w innych krajach anglojęzycznych. Dodatkowo studia tutaj dają mocne podstawy do międzynarodowej kariery – mówi.

Uniwersytet Berjaya – światowa klasa

Wartym polecenia w Kuala Lumpur, stolicy Malezji, jest Berjaya University College. Specjalizuje się m.in. w kształceniu na takich kierunkach jak: Sztuka Kulinarna, Hotelarstwo, Turystyka i Zarządzanie Eventami. Wyróżnia się ciekawą metodologią nauczania i interesującymi specjalizacjami, np. Heritage Cuisine. Dostępne są również kierunki związane z biznesem i finansami. Sam kampus uniwersytetu jest dość niezwykły, ponieważ wyglądem przypomina… pięciogwiazdkowy hotel! Sale lekcyjne, kuchnie, laboratoria i biblioteka zostały zaprojektowane tak, aby zanurzyć studenta w realnym świecie. Dla osób studiujących hotelarstwo i sztukę kulinarną, uczelnia przygotowała również swoje własne restauracje, w tym jedną typu „fine-dining”, gdzie odbywają się zajęcia praktyczne.

Berjaya University College ma jeszcze jedną bardzo ważną zaletę: – Jest strategicznie zlokalizowany w sercu Kuala Lumpur, w jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków Malezji – Berjaya Times Square. Tam mieści się również centrum handlowe, pięciogwiazdkowy hotel i największy kryty park rozrywki w Malezji. Nie ma lepszego miejsca do nauki biznesu, turystyki czy hotelarstwa niż uczelnia znajdująca się w otoczeniu najlepszych restauracji i hoteli w centrum Kuala Lumpur – twierdzi pani Agnieszka Mikołajczyk.

Kariera po studiach

Uczelnia umożliwia zdobycie interdyscyplinarnej wiedzy i umiejętności na wysokim poziomie, co pomaga w znalezieniu pracy w największych międzynarodowych firmach o globalnym zasięgu. Uniwersytet Berjaya jest częścią Berjaya Corporation, która posiada własne hotele, resorty, restauracje, linie lotnicze i kilkadziesiąt różnorodnych firm związanych z branżą handlowo-usługową w Azji i Europie. Dzięki temu studenci mogą współpracować z wykwalifikowaną kadrą i czerpać biznesowe doświadczenie od najlepszych. Mało tego, mają pierwszeństwo w procesie rekrutacyjnym. Możliwości wykorzystania korporacyjnej różnorodności Grupy Berjaya umożliwiają bardzo dobry start na rynku pracy. Dodatkowo studenci cieszą się możliwością zdobycia prestiżowych staży, także w innych wiodących placówkach na całym świecie.

Unikalne umiejętności szansą na dobrą pracę

Programy studiów w Berjaya University College zostały przygotowane przez fachowców i praktyków – słynnych i cenionych szefów kuchni. Studenci pracują też u boku znanych szefów przy produkcjach telewizyjnych, takich jak AFC (Asian Food Channel). Zapewnia to studentom możliwość zaznajomienia się z trendami, ale również daje dostęp do cennych kontaktów, gdy nadejdzie czas rozpoczęcia kariery.
– To tu, pod okiem WACS Master szefa Jochena Kerna, nasi studenci są szkoleni przez zespół profesjonalistów. Właśnie dlatego absolwenci Berjaya University College są wyjątkowi i tak poszukiwani przez potencjalnych pracodawców, zanim jeszcze ukończą szkołę – mówi pani Agnieszka Mikołajczyk.

Międzynarodowa współpraca

Uczelnia nawiązała wieloobszarową współpracę z przedstawicielami świata kulinarnego, nie tylko w Azji, ale również w Europie, takimi jak Institut Paul Bocuse i Duccasse Education.
– Być uznanym przez Institut Paula Bocuse’a za jedną z najlepszych uczelni specjalizujących się w zarządzaniu hotelarstwem i sztuką kulinarną jest prawdziwym wyróżnieniem – uważa pani Agnieszka Mikołajczyk.
Jeśli młodzi ludzie myślą więc o studiach za granicą, warto rozważyć edukację w Malezji. – Nie ma lepszego kraju do studiowania kierunków związanych z hotelarstwem, turystyką czy sztuką kulinarną niż właśnie tutaj, gdzie można poznać i zrozumieć różne kultury – zapewnia pani Agnieszka Mikołajczyk.

 

Więcej informacji o studiach, wymianach studenckich i praktykach w Berjaya University College można uzyskać kontaktując się z Agnieszką Mikołajczyk, przedstawicielem Berjaya University College w Polsce.
aga@berjaya.edu.my, tel+48 608 788 126.

Dowiedz się więcej na: berjaya.edu.my