Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Stwórz własną historię z AIESEC

Już pod koniec września przez miesiąc w 19 miejscach w Polsce odbędzie się szereg wydarzeń dla studentów: szkolenia, warsztaty, prezentacje czy spotkania z młodymi ludźmi z zagranicy z 6 kontynentów. Wszystko to zorganizowane przez AIESEC – największe na świecie stowarzyszenie studentów, które rozpoczyna w tym czasie ogólnopolską rekrutację.

AIESEC jest miedzynarodową organizacją stworzoną przez studentów, dla studentów i absolwentów do dwóch lat po ukończeniu studiów, obejmującą swoim zasięgiem ponad 100 państw i terytoriów. Obecnie skupia około 32 000 członków z całego świata. Rocznie prowadzą oni około 6500 projektów, około 350 konferencji, zarządzają organizacją w 1100 ośrodkach akademickich, a około 4800 osób wyjeżdża każdego roku na praktykę zagraniczną do jednego z państw członkowskich.
Organizacja stwarza studentom, niezależnie od ich kierunku studiów możliwości rozwoju, począwszy od pracy w projekcie, doskonalenia własnych umiejętności, poszerzenia swojej wiedzy podczas konferencji i szkoleń, a na podniesieniu kwalifikacji zawodowych podczas praktyki zagranicznej kończąc.
 
AIESEC Week to miesięczna kampania promocyjna podczas, której można dołączyć do stowarzyszenia. Aby stać się członkiem AIESEC należy wypełnić aplikację, wziąć udział w rozmowie z członkiem organizacji i ćwiczeniu grupowym. W formularzu zgłoszeniowym, osoby deklarują swoje oczekiwania oraz przedstawiają umiejętności i doświadczenie. Rozmowa i ćwiczenie grupowe mają na celu sprawdzenie umiejętności pracy w zespole. Następnie nowoprzyjęci członkowie wyjeżdżają na konferencję lokalną, podczas której przekazywana jest podstawowa wiedza dotycząca organizacji, realizowanych przez nią przedsięwzięć i możliwości jakich dostarcza.
W Polsce AIESEC działa w 19 ośrodkach akademickich, gdzie około 1500 polskich studentów i nowych absolwentów każdego roku wzbogaca swoje doświadczenie i gromadzi szereg wspomnień z różnych stron świata.
Każdy student lub absolwent, który chce maksymalnie wykorzystać okres studiów może znaleźć w AIESEC własny sposób na doskonalenie siebie. 
 
Więcej informacji na: www.aiesec.pl
 
Opis organizacji:

AIESEC jest międzynarodową organizacją studencką, która umożliwia młodym ludziom odkrycie własnego potencjału i rozwój wokół interesujących ich zagadnień, takich jak: CSR, marketing, IT, przedsiębiorczość, edukacja, finanse i rozwój społeczeństwa. Organizacja promuje pozytywny model przywództwa oparty na wrażliwości kulturowej, zdolności aktywnego uczenia się, przedsiębiorczości i odpowiedzialności społecznej. Realizacji tego służy Program Rozwoju, w ramach którego członkowie AIESEC mają możliwość sprawdzenia się w tworzeniu i prowadzeniu projektów oraz mogą zdobyć doświadczenie na praktyce w jednym z ponad 100 krajów świata.