Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Stypendia oraz wizyta zagranicznych gości na UŚ w Katowicach

Uroczystość wręczenia dyplomów tegorocznym laureatom stypendiów ministra nauki i szkolnictwa wyższego za osiągnięcia w nauce oraz za wybitne osiągnięcia sportowe odbędzie się 6 marca 2012 r. o godz. 15.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W roku akademickim 2011/2012 stypendia ministra uzyskało 47 studentów, dzięki czemu uczelnia zajmuje czwarte miejsce w skali kraju.

Dokładna lista stypendystó dostępna jest pod adresem: http://www.us.edu.pl/lista-stypendystow-uniwersytetu-slaskiego-20112012-r

Stypendyści proszeni są o kontakt z Biurem Promocji i Imprez Akademickich UŚ (tel. 32/3592152, e-mail: aleksandra.kielak@us.edu.pl) w związku z organizacją uroczystości.

W tym samym czasie –  od 4 do 11 marca 2012 r. w Polsce gościć będzie delegacja z Università degli Studi di Napoli. Goście z Włoch odwiedzą Uniwersytet Śląski. 5 marca delegację w składzie: prof. Carlo Vecce, prof. Giuseppe Cataldi oraz dr Umberto Cinque podejmie JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś. W ramach wizyty delegaci zwiedzą również Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką, następnie wezmą udział w spotkaniu dotyczącym współpracy między uczelnią neapolitańską a Uniwersytetem Śląskim.

We wtorek, 6 marca, o godz. 10.00 na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu prof. Carlo Vecce wygłosi wykład pt. „L’Arcadia di Sannazzan: utopia e modernità nella Napoli del Rinascimento”. Tego samego dnia, o godz. 11.00, na Wydziale Prawa i Administracji UŚ odbędzie się prelekcja (w języku angielskim) prof. Giuseppe Cataldiego pt. „Balancing Human Rights and Cultural Diversity: Some Thoughts”.