Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Sukces Dnia Otwartego UEK

7 tysięcy maturzystów, ponad 60 stoisk prezentujących ofertę dydaktyczną, organizacje studenckie i koła naukowe, występ chóru „Dominanta”, prezentacja nowego filmu o Uczelni – to esencja Dnia Otwartego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

 

Tradycyjnie największą popularnością cieszył się dział rekrutacji. W prezentowanej ofercie dydaktycznej uczelni znalazły się 3 nowe kierunki, które począwszy od roku akademickiego 2010/2011 dołączą do obecnych trzynastu, oferowanych w ramach programu studiów na UEK. Socjologia, Analityka gospodarcza oraz Informatyka stosowana. Możliwość kształcenia na kierunku Informatyka stosowana to zasługa funduszy unijnych, dzięki którym nawet za studia zaoczne na tym kierunku studenci nie będą musieli płacić.  

 

O zainteresowanie tysięcy odwiedzających naszą uczelnię maturzystów rywalizowały poszczególne organizacje studenckie oraz koła naukowe, zachęcając przyszłych studentów do aktywnego włączenia się w ich życie. Po raz kolejny muzyczną wizytówką Dnia Otwartego był koncert uczelnianego chóru „Dominanta”, który zaprezentował zgromadzonym nowy repertuar. Obecni na Dniu Otwartym uczniowe uczestniczyli także w organizowanych przez Parlament Studencki – wycieczkach po kampusie. 

 

Wszyscy kandydaci na studia mieli także okazję: 

– poznać szeroką ofertę stypendiów zagranicznych realizowanych w ramach ponad 200 umów współpracy z uczelniami z zagranicy,

– zapoznać się z ofertą 4 wydziałów, 16 kierunków i ponad 40 specjalności,

– porozmawiać ze studentami, wykładowcami i władzami Uczelni,

– obejrzeć najnowszy film o Uczelni,

– uczestniczyć w konkursach z cennymi nagrodami.

 

Tych, którzy nie zdążyli zapoznać się z wszystkimi prezentowanymi o Uczelni informacjami zapraszamy na wydarzenia, które w ramach jubileuszu 85-lecia będą miały miejsce w najbliższych tygodniach:

– Spotkanie z Marcinem Mellerem w ramach cyklu VIP GAP na UEK (24.03)

– Inaugurację zajęć Uniwersytetu III Wieku na UEK (24.03)

– Inaugurację Akademii Alior Bank UEK „Szkolenie z Analizy Technicznej”  (24.03)