Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Sukces studenta PWr w EY Financial Challenger 2010

Zespół „Akademicy”, w skład którego wchodził student Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej Michał Markowski, zwyciężył w prestiżowym konkursie EY Financial Challenger 2010.

W nagrodę studenci otrzymali 24 tysiące złotych do podziału i płatny staż w Dziale Doradztwa Transakcyjnego firmy Ernst&Young.
 
Konkurs skierowany był do osób zainteresowanych finansami przedsiębiorstw z uwzględnieniem doradztwa transakcyjnego i wycen. Uczestnicy – odgrywający role doradców transakcyjnych – musieli przygotować prezentację dla fikcyjnego zagranicznego inwestora, który chciał nabyć udziały w spółce „Vistula Group S.A.” Do ich zadań należało przedstawienie zachęcającego do dalszych rozmów profilu spółki, jej analiza finansowa, uwzględniająca prognozy i określenie wartości kapitałów własnych oraz zaproponowanie odpowiedniej struktury transakcji.
 
Oprócz przedstawiciela Politechniki Wrocławskiej w zwycięskiej drużynie znaleźli się studenci z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Ekonomicznego
w Poznaniu i Szkoły Głównej Handlowej. W rywalizacji wzięło udział 77 czteroosobowych zespołów z całej Polski.