Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Superfarmer – czas na odpoczynek od nauki

To gra dla 2-4 graczy, super rozrywka, idealna, aby się zrelaksować. To gra, która ma niezwykle ciekawą historię powstania. Sprawdźcie.

Gra powstała w Warszawie w 1943 roku. Nosiła wtedy tytuł „Hodowla zwierzątek”. Jej autorem jest wybitny polski matematyk, profesor Karol Borsuk. Gdy Niemcy zamknęli Uniwersytet Warszawski, profesor został bez pracy. Wymyślił grę, która (dzięki jej sprzedaży) miała uratować rodzinny budżet. Zestawy do „Hodowli zwierzątek” przygotowywała metodami domowymi żona profesora, pani Zofia Borsukowa. Autorką rysunków zwierzątek była pani Janina Śliwicka. Gra zyskała wielką popularność – najpierw wśród przyjaciół rodziny, a potem w coraz szerszych kręgach. Pomagała przetrwać okupacyjne wieczory. W czasie wojny oryginalne egzemplarze gry spłonęły wraz z miastem w czasie powstania warszawskiego, w sierpniu 1944 roku. Szczęśliwie jeden z egzemplarzy zachował się poza Warszawą i wiele lat po wojnie wrócił do rodziny Borsuków. W czerwcu 1997 roku z inicjatywy pani Zofii Borsukowej, z okazji jej 90 urodzin oraz w 15 rocznicę śmierci profesora Karola Borsuka „Hodowla zwierzątek” została wydana przez Grannę pod tytułem „Superfarmer”, by bawić kolejne pokolenia.

Prezentowane obecnie wydanie Super Farmer De Lux (wydanie z okazji 100 urodzin pani Zofii i 25 rocznicy śmierci pana Karola Borsuka) ma nową oprawę graficzną ze znakomitymi ilustracjami Piotra Sochy. Mieści się w dużym kwadratowym pudełku, zawiera plansze oraz plastikowe figurki małych i dużych psów. Dodatkową atrakcją jest też propozycja bardziej dynamicznej wersji gry. A wszystko wykonane bardzo solidnie.

W grze wcielamy się w hodowcę zwierząt, który chce zostać super farmerem. Zadanie polega na rozmnażaniu zwierząt (poprzez rzucanie specjalna kostką) i zdobyciu stada złożonego z określonej ilości zwierząt. Jednak nie jest to łatwe zadanie – bo lisy i wilki czyhają na swoją zdobycz. To tylko zarys gry, która już od pierwszych rzutów kostką wciąga i wyzwala ducha rywalizacji. Idealna na odpoczynek po sesyjnych zmaganiach.

(Granna)

Więcej na www.granna.pl i www.superfarmer.pl