Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Światowi wykonawcy zagrali na rzecz lepszego klimatu

W miniony poniedziałek, 7 grudnia w ramach kampanii realizowanej przez UE w partnerstwie z MTV Play to Stop. Europe for Climate odbył się koncert grupy Backstreet Boys.

  
W ramach kampanii odbyły się już koncerty na których wystąpili Moby i Editors. Koncerty były częścią szerszej inicjatywy Climate Action- Energy for a Changing World. Celem kampanii jest poszerzenie wiedzy młodych osób na temat zagrożeń związanych ze zmianami klimatu. Polskę reprezentował ambasador kampanii -Michał Piróg.
 
Koncert Backstreet Boys zbiegł się z otwarciem konferencji ONZ dotyczącej kwestii klimatycznych. Gwiazda wieczoru nie kryła zaangażowania w inicjatywę Komisji Europejskiej i MTV. W wypowiedziach poprzedzających występ, członkowie zespołu Backstreet Boys przyznali, że zależy im na podniesieniu świadomości odnośnie zmian klimatycznych oraz, że są dumni z możliwości udziału w kampanii Play to Stop. Europe for Climate.
 
To muzyczne wydarzenie zgromadziło w Kopenhadze ogromną liczbę młodych ludzi, których łączy dobro naszej planety. Występ został przyjęty bardzo entuzjastycznie, za co grupa odwdzięczyła się energiczną muzyką i niepowtarzalną atmosferą.
 

Michał Piróg, który aktywizuje młodych ludzi do większej świadomości ekologicznej, starał się już przed koncertem uświadamiać młode osoby zamieszczając swoje wypowiedzi m.in. na blogu kampanii, że to głównie ich działania mają szansę wpłynąć na poprawę klimatu. Ponadto uważa: Niezwykle ważne jest aby konsekwentnie działać na rzecz zwiększania ekologicznej świadomości młodych osób. Zasady i metody są bardzo proste: możesz zgasić światło kiedy jest potrzebne, możesz zrezygnować z samochodu kiedy jest możliwość skorzystania np. z autobusu, możesz kontrolować zużycie wody – to naprawdę nie jest trudne. Przestrzeganie tych kilku prostych zasad już powoduje, że będziemy wspólnie pracować na rzecz lepszej klimatycznej przyszłości – przekonywał na blogu Michał Piróg.