Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Święta w doskonałym towarzystwie

Chcesz sprawdzić się po zajęciach na uczelni, a przy okazji zarobić na gwiazdkowe prezenty? Zależy Ci na elastycznych godzinach pracy? Idealnym rozwiązaniem będzie praca tymczasowa.

Wszyscy marzymy o cudownych Świętach w gronie bliskich, przy suto zastawionym stole i pachnącej lasem choince. A skoro choinka to muszą też być prezenty! Aby każdy z nas mógł znaleźć w sklepie odpowiedni prezent okres świąteczny w handlu zaczyna się już na przełomie listopada i grudnia. W tym gorącym okresie sieci handlowe potrzebują dodatkowych rąk do pracy. Dla studentów do dobra okazja, aby podreperować budżet.

Elastyczny grafik, regularne wynagrodzenie

Główną zaletą zatrudnienia w sieci handlowej jest elastyczność dopasowania stosunku pracy i grafiku do trybu życia i potrzeb. Dlatego w sieciówce nietrudno o umowę o pracę, a w przypadku studentów o umowę zlecenie. Jak to wygląda w praktyce? – Ustalenie stosunku pracy oraz jego formalizacja to kwestie kluczowe w momencie zatrudniania nowych osób. Wynagrodzenia wypłacane są regularne, a pracownicy często premiowani. W Tesco można liczyć także na szereg benefitów pozapłacowych, takich jak dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne oraz zniżka na zakupy w sklepach sieci – wyjaśnia Karolina Zadęcka, Kierownik ds. Rekrutacji i Planowania Karier Tesco Polska. Kogo poszukuje sieć Tesco na okres świąteczny? Pracowników kas, osób do układania towarów na półkach, magazynierów oraz pracowników do kompletowania zamówień dla klientów w sklepie internetowym. W tych właśnie rolach możecie sprawdzić się przed świętami, zasilając swój portfel.

Postaw na tymczasowość

Tego rodzaju praca, choć cechuje ją tymczasowość, daje pewność zatrudnienia i ochronę pracownikom. Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę tymczasową reguluje ustawa o zatrudnieniu pracowników tymczasowych (Dz. U. z 2003 r. Nr 166 poz. 1608) oraz Kodeks Pracy, czyli ten sam zbiór przepisów, co w przypadku zatrudnienia na podstawie „standardowej” umowy o pracę. Zapisy ustawy gwarantują zachowanie zabezpieczeń socjalnych dla pracowników oraz traktowanie ich na równi z pracownikami zatrudnionymi na pełny etat. Zatem jeśli jesteś studentem i szukasz pracy po zajęciach na uczelni, która pozwoli Ci usamodzielnić się finansowo i zyskać środki na świąteczne prezenty aplikuj do Tesco! Zarobisz pieniądze nie tylko na imprezy, ale i świąteczne prezenty dla bliskich.– Tymczasowe zatrudnienie pozwoli studentom wykształcić kolejne cenne kompetencje i umiejętności, pozostawiając także dużą dowolność w zakresie zarządzania swoim czasem pracy – dodaje Karolina Zadęcka, Kierownik ds. Rekrutacji i Planowania Karier Tesco Polska.

Więcej informacji w sekcji karier na www.tesco.pl lub www.tesco.pl/kariera