Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Święto miłośników kina – DWA BRZEGI

Kazimierz Dolny i Janowiec nad Wisłą stały się w ostatnich latach synonimami stolicy kina w Polsce. Nie inaczej będzie w tym roku – 7. Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI odbędzie się w terminie: 27 lipca – 4 sierpnia.

Od początku istnienia Festiwalu krytyka zwraca uwagę na niestandardowe podejście do sztuki filmowej. Założeniem jest łączenie twórcy z odbiorcą literatury, muzyki, plastyki, fotografii: wszystkich dyscyplin, z których czerpie X Muza. To projekt artystyczny, odwracający się od masowego kina, przeznaczony dla koneserów kina i innych sztuk. Siłą festiwalu jest możliwość codziennego spotkania z artystami (mistrzami i debiutantami). Czerwony dywan zastąpiono kawiarnią festiwalową, w której każdy może spotkać swojego mistrza.

DWA BRZEGI to interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne, prezentujące cenne filmy polskie i zagraniczne (premiery, ważne filmy roku minionego i obrazy, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju światowej kinematografii), jak również spektakle, wystawy i wydarzenia innych dziedzin.

Festiwal obejmuje Kazimierz Dolny, Janowiec nad Wisłą, Puławy i ich okolice (np. wioskę Męćmierz). Dyrektor Artystyczną DWÓCH BRZEGÓW jest Grażyna Torbicka.


fot. Tomasz Stokowski