Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Święto Politechniki Warszawskiej

Zapraszamy fanów motoryzacji! Zapraszamy fanów kosmosu i podniebnych lotów! Zapraszamy wszystkich, którzy w chcą wspólnie odkrywać tajniki nauk ścisłych. Zapraszamy także tych, którzy chcą posłuchać muzyki klasycznej i obejrzeć ciekawy spektakl teatralny.

Świętowanie* rozpoczęto 7 listopada wystawą Biblioteki Głównej „Sprawy i Ludzie”, poświęconej wybitnej uczonej, Marii Skłodowskiej – Curie.Archiwalne zdjęcia, zachowane fragmenty listów polskiej laureatki Nobla zostaną udostępnione odwiedzającym Gmach Główny do 21 listopada. 17 listopada odbędzie się także spektakl teatralny, przygotowany przez polską artystkę Jolantę Juszkiewicz i wspólnie wyreżyserowany z luksemburskim aktorem i reżyserem teatralnym Stevem Karier. Ambasada Luksemburga w Warszawie objęła to przedstawienie swoim patronatem. Na spektakl zapraszamy o godz. 19.00 na ulicę Koszykową 75 (Wydział Fizyki). Alternatywną propozycję dla fanów teatru może stanowić spektakl „Śmierć” Woody’ego Allena w wykonaniu Teatru Politechniki Warszawskiej (Klub Wydziału Architektury). Na przedstawienie zapraszamy 18 listopada (wstęp z zaproszeniami) oraz 19 listopada (wstęp wolny).

Poniedziałek, 14 listopada, upłynie pod znakiem historycznych wydarzeń z udziałem studentów Politechniki, biorących udział w walkach o niepodległość kraju w latach 1918-1920. W tym dniu zostaną też nagrodzeni absolwenci uczelni – za osiągnięcia na polu naukowym otrzymają statuetki Złotej Księgi.


15 listopada to dzień zarezerwowany dla studentów. W czasie Pikniku Naukowego (godz. 10 – 16, Plac Politechniki) będą oni mogli zaprezentować swoje innowacyjne projekty, takie jak, m.in.: fototelefon, model elektrowni wodnej czy symulator Słońca. Inne ciekawe przedsięwzięcia młodych naukowców to: „Amelia”  – rakieta doświadczalna skonstruowana przez Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów czy PW – Sat – urządzenie służące, m.in., do niszczenia kosmicznych śmieci. W 2012 roku PW -Sat zostanie wysłany w kosmos.


Szczegóły dotyczące harmonogramu na stronie WWW.pw.edu.pl
 

*Dzień Politechniki Warszawskiej obchodzony jest co roku w listopadzie. To wydarzenie, którego celem jest przypomnienie historii powstawania i kształtowania się struktur uczelni, ale także próba pokazania różnorodności, jaka cechuje uczelnię.  Miejsce spotkań nie tylko pracowników i studentów Politechniki, ale także absolwentów i osób współpracujących z Uczelnią. Obchody stanowią połączenie dobrej zabawy i nauki. W ciągu kilku dni listopada Uczelnia jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych, którzy chcą zwiedzić mury zabytkowego budynku i wziąć udział w świętowaniu.


Podtrzymywanie tradycji, kultywowanie wspomnień i ukłon w stronę świata nauki i sztuki to główne cele przyświecające listopadowym obchodom w Politechnice Warszawskiej.