Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Świętuj z nami 55. Urodziny Żaka!

Zbliżają się 55. Urodziny Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej. Obchodzić je będziemy w drugiej połowie maja 2014 roku. W ramach urodzin planujemy audycje urodzinowe, koncerty i specjalną urodzinową ramówkę.

Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej oprócz działań stricte radiowych zajmuje się również organizacją i nagłaśnianiem koncertów. Współtworzy lub patronuje takimwydarzeniom, jak np. Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA, ExplorersFestival, XX Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Możemy także poszczycić się wyróżnieniem w tegorocznym plebiscycie „Punkt dla Łodzi” w kategoriiinstytucje. 55. Urodziny Radia są wydarzeniem wyjątkowym na skalę ogólnopolską.Zaspokoimy potrzeby kulturalne wszystkich grup naszych słuchaczy, aby każdy z nich znalazł coś dla siebie. Wachlarz naszych działań jest szeroki. Do odbiorców chcemy trafić poprzez zorganizowanie wystaw, koncertów, gry miejskiej, a nawet maratonu filmowego i działań w przestrzeni miejskiej. Oprócz wyżej wymienionych imprez i wydarzeń, jak co roku będziemy obchodzić urodziny Żaka również na antenie naszego Radia. Tradycją jest, iż programurodzinowy trwa dokładnie tyle godzin, ile lat obchodzi Żak. Zatem, w tym roku nasz specjalny Urodzinowy Program, przygotowany we współpracy z Honorowymi Pracownikami Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej, trwać będzie 55 godzin bez przerwy. Swoją obecność zapowiedział m.in. Marek Niedźwiecki (Program III Polskiego Radia), który w Żaku rozpoczynał radiową karierę.


PROGRAM URODZIN

15.05.2014 – Gala Inaugurująca oficjalne obchody 55-lecia Studenckiego Radia Żak Politechniki

Łódzkiej.

Odbędzie się ona na Sali Widowiskowej Politechniki Łódzkiej, a wśród gości będą najwyższe władze wszystkich łódzkich uczelni, Miasta i mediów.

16-18.05.2014 – specjalna, 55-godzinna ramówka na naszej antenie.

16.05.2014 – „#17 Odczyt Dźwięku” (https://www.facebook.com/events/505575212905259/?fref=ts)

23.05.2014 – koncert Rubber Dots w klubokawiarni Niebostan.

Rubber Dots to duet z Warszawy grający muzykę electro pop. Grali na tak dużych festiwalach jak Coke Music Festival czy Selector Festival. Po koncercie after party z Diskollektive. Z kolei klub, wktórym odbędzie się koncert należy do jednego z najpopularniejszych obecnie w Łodzi, który gościł już największe łódzkie imprezy, w tym Fotofestiwal, Festiwal Sztuki Światła, festiwal Łódź Czterech Kultur czy festiwal Urban Forms. Choć działa niewiele ponad rok, to systematycznie zbiera największą frekwencję na koncertach i imprezach.

24.05.2014 – koncert Muzyki Końca Lata w Lokalu.

Muzyka Końca Lata to kwintet, który „tęsknie spogląda w lata 60. czyli czasy ‘zagolfionego’ big beatu oraz lata 90. czyli czasy wyluzowanej alternatywy spod znaku Pavement”. Zespół ma na swoim koncie cztery albumy, dziesiątki koncertów – również na wielkich festiwalach oraz niemal same przychylne opinie krytyków muzycznych. Support: zespół Totemy; Koncertodbędzie się w nowopowstałym klubie o nazwie Lokal.


Ponadto:

Wystawa zdjęć Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej – specjalne wybrane

archiwalne fotografie pokazujące rozwój naszego Radia i jego społeczności. Wystawa

potrwa miesiąc w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. J. Piłsudskiego.

Gra miejska – interaktywna gra współorganizowana ze Stowarzyszeniem Topografie –

misją Stowarzyszenia jest ożywianie przestrzeni Łodzi i dążenie do tego, aby miasto

uzyskało atrakcyjność na miarę swojej historii i wielkości, nie zmuszając młodych ludzi

do wyjazdu w poszukiwaniu ciekawszej oferty kulturalnej. Zgłoszone drużyny przez

ostatni tydzień maja wypełniać będą swoje zadania, których tematyka będzie dotyczyć

spraw m.in. radiowych.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania i słuchania urodzinowej ramówki

niezmiennie od 55 lat na 88,8 MHz.