Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Świeży hałas po raz trzeci

Rusza Coke Live Fresh Noise 2009 – muzyczny program dla młodych twórców

11 lutego rusza trzecia edycja konkursu muzycznego Coke Live Fresh Noise kierowanego do młodych muzyków wykonujących hip-hop, muzykę klubową, pop, r’n’b i rocka. Po raz pierwszy w historii programu finaliści konkursu wystąpią na specjalnym koncercie w Warszawie w towarzystwie gwiazd polskiej muzyki. Występ w Warszawie będzie dla tegorocznego zwycięzcy najważniejszą próbą przed występem na Coke Live Music Festival w Krakowie. Poza możliwością zaprezentowania się festiwalowej publiczności, zwycięzca konkursu otrzyma także możliwość nagrania materiału demo w profesjonalnym studiu nagraniowym oraz sprzęt muzyczny.
 
Od środy, 11 lutego, młodzi muzycy mogą umieszczać swoje utwory oraz nagrania video na portalu Coke Live Fresh Noise pod adresem www.coke.pl/cokelivefreshnoise/. Najlepszych wykonawców tradycyjnie już wyłonią internauci i Akademia złożona z czołowych muzyków młodego pokolenia – będą to m.in. O.S.T.R., Bartek Królik i Marek Piotrowski z Planu B oraz Envee.
 
Konkurs będzie przebiegał trzyetapowo. Pierwszy etap Coke Live Fresh Noise potrwa do 25 marca. W tym czasie na portalu Coke Live Fresh Noise młodzi muzycy będą zakładać profile, umieszczać swoją muzykę oraz komentować utwory innych. Akademia oraz użytkownicy portalu wybiorą na koniec dwudziestu wykonawców, którzy wezmą udział
w warsztatach prowadzonych przez członków Akademii w Gdańsku, Warszawie, Poznaniu
i Krakowie. Etap drugi – warsztaty Coke Live Fresh Noise – na których swoją obecność zapowiedzieli też goście specjalni, m.in. Sokół i Pono, zakończą się 4 maja, kiedy spośród wszystkich uczestników zostanie wyłonionych 5 finalistów. Trzeci, ostatni etap rozpocznie wielki koncert finalistów w Warszawie 22 maja, a zakończy wybór zwycięzcy Coke Live Fresh Noise 2009 8 czerwca. Zwieńczeniem tegorocznej edycji programu będzie występ jego zwycięzcy na Coke Live Music Festival w Krakowie.
 
Laureatem zeszłorocznej edycji konkursu był zespół Apple Tree, który wystąpił na Coke Live Music Festival w dniu, w którym na głównej scenie pojawili się Kaiser Chiefs i Timbaland. Utwór Apple Tree „Forget” był emitowany przez rozgłośnie radiowe w całej Polsce. „Coke Live Fresh Noise otworzył nowy rozdział w funkcjonowaniu zespołu. Występ na Coke Live Music Festival dał nam niepowtarzalną szansę zaprezentowania muzyki, którą tworzymy przed wielotysięczną publicznością. To było naprawdę magiczne doświadczenie. Jednego dnia tak, jak co dzień – grasz w sali, w której zwykle spotykacie się na próbach, a drugiego przed ludźmi, którzy od lat pojawiają się na festiwalach, nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie i w ogóle na świecie. Udział w Coke Live Fresh Noise pozwolił nam umocnić naszą pozycję na scenie muzycznej. Przy tym, od strony warsztatowej Coke Live Fresh Noise to po prostu świetnie funkcjonująca machina zapewniająca wsparcie ludzi z branży” – powiedział Michał Kusz, producent i założyciel formacji Apple Tree.
 
Coke Live Fresh Noise razem z Coke Live Music Festival są elementami programu muzycznego Coca-Cola„Muzyka po radosnej stronie życia„. „Prawie trzy lata funkcjonowania programu Coke Live Fresh Noise pokazują, że polski rynek muzyczny potrzebuje tej inicjatywy, a sam program ma już silną, rozpoznawalną markę. Widzimy rezultaty: o młodych zespołach, które zaczynały na naszych scenach, jest dzisiaj coraz głośniej. Jesteśmy przekonani, że entuzjazm i świeże spojrzenie młodych wykonawców są potrzebne polskiej scenie muzycznej, która rozwija się właśnie dzięki nim. Program
Coca-Cola pomaga początkującym artystom uwierzyć, że muzyka może być ich sposobem na życie”
– powiedział Wojtek Dubasiewicz, kierownik marki Coca-Cola i członek jury konkursu.
 
Program Coke Live Fresh Noise to także seria warsztatów prowadzonych przez uznanych polskich muzyków i producentów w profesjonalnych studiach muzycznych. Umożliwiają one początkującym pasjonatom muzyki szlifowanie warsztatu i zdobywanie nowych umiejętności. „Środowisko muzyczne szczególnie na samym początku muzycznej drogi wydaje się bardzo hermetyczne. Korzystanie z doświadczeń starszych kolegów po fachu, którzy istnieją na rynku muzycznym po kilka, kilkanaście, a w niektórych wypadkach dwadzieścia i trzydzieści lat, jest trudne. Coke Live Fresh Noise pozwala zbliżyć kilka pokoleń twórców i jest to niewątpliwa wartość tej inicjatywy. Pomysł, aby wystąpić z młodymi finalistami Coke Live Fresh Noise na jedynym w swoim rodzaju koncercie w Warszawie, został bardzo ciepło przyjęty przez wszystkich artystów, z którymi prowadziliśmy rozmowy na ten temat. Wierzymy, że będzie to niepowtarzalna impreza muzyczna, dzięki której uda się nam zaprezentować nowe trendy w polskiej muzyce szerokiej publiczności” – powiedział Mikołaj Ziółkowski, szef Agencji Alter Art.
 
Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.coke.pl/cokelivefreshnoise/.