Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Szczególne obchody Dnia Życzliwości we Wrocławiu

Przyjazny autobus, krasnal Życzliwek, a przede wszystkim radosny uśmiech, czyli Wrocław świętuje Dzień Życzliwości.

Światowy Dzień Życzliwości, który przypada na 21 października jest wrocławską inicjatywą. Także w tym roku wrocławianie będą wyjątkowo uroczyście obchodzić ten dzień. W tę zwykłą z pozoru środę po ulicach stolicy Dolnego Śląska będzie krążył piętrowy angielski autobus przepełniony życzliwością, ciepłem i radością. Przyjazna załoga autobusu wyposaży każdego pasażera w naklejkę „Jestem życzliwy!” i przekaże mu misję niesienia uśmiechu do biura, szkoły, czy urzędu. Z dużym entuzjazmem do obchodów Święta włączyli się wrocławscy studenci. Będą zbierać książki, oddawać krew i przeprowadzać ankietę na temat życzliwości, a najciekawsze odpowiedzi nagradzać. Na wrocławskim Rynku powstanie Wieża Życzliwości, z której każdy będzie mógł kogoś przyjaźnie pozdrowić. Niedaleko Wieży pojawi się także Krasnal Życzliwek, który po latach wędrówek postanowił osiedlić się we Wrocławiu. Wszyscy, którzy zechcą umilić mu pierwszy dzień w mieście, będą mogli usypać portret Życzliwa z kolorowego grysu.

Mamy nadzieję, że także inne miasta przyłączą się do Wrocławia i będą obchodzić Dzień Życzliwości. Przede wszystkim jednak wszyscy powinniśmy pamiętać, by świętować ten dzień na co dzień -życzliwością i serdecznością wobec innych.

 
 
Okładka dla Eurostudent Magazyn Akademicki
8,552
Eurostudent Magazyn Akademicki

Eurostudent Magazyn Akademicki

Aktualne e-wydanie Eurostudenta dostępne na portalu dla studentów i absolwentów: www.eurostudent.pl - oferty staży i pracy, inicjatywy studenckie oraz konkursy.


Wydawca: FENIKS MEDIA GROUP