Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Szczęśliwa trzynastka Owsiaka

3-4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą, już po raz XIII odbędzie się największy otwarty festiwal rockowy w Europie – Przystanek Woodstock.

Jest to podziękowanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla polskiej młodzieży za udział w styczniowym Finale WOŚP. Tegoroczne woodstockowe spotkanie odbędzie się pod hasłem „Miłość! Przyjaźń! Muzyka! Stop przemocy! Stop narkotykom!”. Na dwóch scenach – dużej i folkowej zaprezentuje się około 60 zespołów z Polski (m.in. Pudelsi, Gang Olsena, Kobranocka), oraz zagraniczni goście m.in. Smoke Blow z Niemiec czy Mahavator ze Stanów Zjednoczonych. 
Dla uczestników festiwalu przygotowane zostanie pole namiotowe zaopatrzone w krany z ciepłą wodą oraz toalety. Znajdzie się na nim również bankomat, stanowisko Poczty Polskiej oraz Biuro Rzeczy Znalezionych. Ponadto, jak co roku powstanie ogromne zaplecze gastronomiczne liczące kilkadziesiąt stoisk, a w osobnej alejce funkcjonowało będzie centrum gadżetów festiwalowych i muzycznych. W specjalnym pasażu zaprezentują swoją działalność polskie i międzynarodowe organizacje pozarządowe.
Wstęp na Przystanek Woodstock jest bezpłatny. Opłata będzie obowiązywała jedynie na parkingu samochodowym przeznaczonym dla tych, którzy odwiedzą Przystanek Woodstock tylko na chwilę.
Wszystkie niezbędne informacje dotyczące XIII Przystanku Woodstock znajdziecie na www.wosp.org.pl