Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Sziget: Korn i NOFX wśród gwiazd, program całej imprezy i nowa festiwalowa aplikacja

Weterani punkowej sceny z NOFX i słynna amerykańska załoga Korn dołączają do gwiazd Sziget Festivalu, do którego zostało już tylko 50 dni! Najwyższa pora przedstawić też szczegółowy program imprezy i zaprezentować nową aplikację, dzięki której łatwiej będzie wam się odnaleźć w muzycznym bogactwie węgierskiej Wyspy Wolności.

Korn to herosi nu metalu, zespół, który sprzedał 35 milionów płyt na całym świecie i zdobył najważniejsze wyróżnienia na gitarowej scenie – z Grammy i Kerrang na czele. Choć niejedni wieścili już jej koniec, ekipa Jonathana Davisa wciąż ma się świetnie i konsekwentnie robi swoje, nagrywając systematycznie kolejne płyty.  Ostatnią – „The Paradigm Shift” – wydali w październiku minionego roku, od niektórych krytyków przy okazji słysząc, że to najlepszy album od czasu słynnego „Follow The Leader”. Występ Korna na Main Stage będzie więc doskonałą okazją do zweryfikowania tych słów.

To jednak nie koniec dobrych wieści dla miłośników mocnych, gitarowych brzmień. Na festiwalowej scenie pojawi się też grupa NOFX – punkrockowi weterani z Los Angeles, którzy na koncie mają tuzin albumów studyjnych i sześć milionów sprzedanych płyt. Do Budapesztu niezmordowana załoga przywiezie ze sobą energetyzującą mieszankę punk rocka, skate punka, melodyjnego hardcore’u i ska, przy której nie dacie rady usiedzieć w miejscu.

Do składu tegorocznego Sziget dołącza jeszcze amerykańska raperka Angel Haze, która w grudniu ubiegłego roku zadebiutowała z wielkim hukiem albumem „Dirty Gold” oraz The BossHoss, najlepszy niemiecki zespół grający… country.

Żeby tych wszystkich atrakcji nie przegapić, z pomocą przychodzi wam nowa festiwalowa aplikacja na tablety i smartfony – dostępna na urządzenia z systemami iOS i Android. Dzięki niej będziecie mieć cały czas pod ręką dokładny program festiwalu, mapę Wyspy Wolności z jej wszystkimi aktywnościami i zakamarkami, a także niezbędne informacje na temat wykonawców. Dodatkowo, aplikacja przypomni wam o zaplanowanych wydarzeniach oraz da szybki dostęp do serwisów społecznościowych Sziget. Już teraz ściągnijcie ją za darmo ze strony http://szigetfestival.com/mobileapp.

Na oficjalnej stronie festiwalu jest już także pełny program tegorocznej edycji – z podziałem artystów na poszczególne dni. Odliczając już ostatnie tygodnie do startu imprezy (11 sierpnia), przejrzyjcie dokładnie oficjalny terminarz, by odpowiednio zaplanować swój pobyt na Sziget – http://www.szigetfestival.com/programs. Szczegółów szukajcie na stronie www.szigetfest.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/SzigetPL.