Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Szukamy pasjonatów. Oferujemy rozwój. Nemak Poland

Nemak Poland kształtuje przyszłość lżejszych samochodów dla globalnego przemysłu motoryzacyjnego, rozwija zaawansowaną i zrównoważoną mobilność.

Nemak jest liderem w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań zmniejszających masę pojazdu, przeznaczonych dla globalnego przemysłu motoryzacyjnego. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji podzespołów aluminiowych układu przeniesienia napędu oraz konstrukcji nadwozia. Jest jednym z największych na świecie producentów aluminiowych bloków silnika i głowic cylindrów do samochodów. Zatrudnia ponad 23 000 pracowników w 38 zakładach zlokalizowanych w 16 krajach na całym świecie.
Nemak Poland z siedzibą w Bielsku-Białej jest jedynym oddziałem korporacji zlokalizowanym w Polsce. Firma zatrudnia blisko 1400 pracowników i jest czołowym zakładem w technologii odlewania wysokociśnieniowego (HPDC) i odlewania kokilowego (GSPM) w grupie Nemak. Posiada dwa centra rozwoju, tj. Centrum Rozwoju Układu Napędowego oraz Centrum Rozwoju Procesu Komponentów Strukturalnych.

W skład zakładu w Polsce wchodzą:

  • Wydział Głowic Cylindrów
  • Wydział Bloków Silnika
  • Wydział Skrzyń Biegów i E-mobilności
  • 2 Wydziały Komponentów Strukturalnych
  • Narzędziownia
  • Utrzymanie Ruchu

Przyjazny pracodawca

Ugruntowana pozycja na rynku daje pracownikom firmy Nemak poczucie stabilizacji, ciągłą możliwość rozwoju i zdobywania doświadczenia. Pracownicy Nemak Poland to jedni z najlepszych specjalistów w branży. Potwierdzają to ich liczne wyjazdy do zakładów Nemak zlokalizowanych na całym świecie, w czasie których wspierają i usprawniają procesy produkcyjne opierając się na zdobytej wiedzy i doświadczeniu. Kwalifikacje pracowników są podnoszone poprzez szeroki zakres szkoleń, w 2018 zrealizowaliśmy blisko 36000 godzin szkoleniowych. Oferujemy również możliwość uzyskania dofinansowania na nauki języków: angielskiego i niemieckiego, zarówno w szkole językowej, jak i na platformie e-learningowej.

Wartości Nemak

Obecne i przyszłe działania firmy opierają się na wartościach:

Studenci w Nemak

Cyklicznie prowadzimy praktyki zawodowe i staże dla studentów oraz absolwentów uczelni wyższych. Oferujemy możliwość uczenia się od najlepszych w branży, indywidualnego ustalenia grafiku odbywania stażu w oparciu o zajęcia na uczelni oraz realną szansę zatrudnienia po odbyciu stażu.

Od stażysty oczekujemy wiedzy technicznej zdobytej na studiach, bardzo dobrej znajomości pakietu MS Office, komunikatywnej znajomość języka angielskiego oraz kreatywności i umiejętności pracy w zespole.

Nemak Poland aktywnie współpracuje z uczelniami, takimi jak Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Śląska w Gliwicach i Katowicach, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej. Każdego roku studenci mogą nas spotkać na wiosennych i jesiennych targach pracy, na organizowanych dniach z pracodawcą oraz w siedzibie Nemak podczas zwiedzania zakładu. Wizyty studentów w Nemak są idealną okazją do zobaczenia jak wygląda zakład produkcyjny, odlewnie oraz wydziały wspierające produkcję.

Postaw na rozwój i dołącz do zespołu Nemak, lidera w dziedzinie lekkiego przemysłu motoryzacyjnego.

careers.nemak.com

rekrutacja.polska@nemak.com

 

Materiał na podstawie: ewydanie.eurostudent.pl/2019-lut/27/