Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Tajemnica Pani Ming oraz Ewangelia wg Piłata – premiera 20 lutego 2014

Zapraszamy do świata lektur Erika-Emmanuela Schmitta. Tego samego dnia do księgarń trafią dwie premiery jednocześnie. Polecamy dwie ważne, aczkolwiek poruszającym się w dwóch zupełnie odmiennych obszarach kulturowych, książki.

Tajemnica Pani Ming to powieść filozoficzna zanurzona jest w duchowości Dalekiego Wschodu. Ta krótka historia głęboko zapada w pamięć i jest częścią wybornego cyklu Schmitta Opowieści o niewidzialnym, najbardziej znanego polskim czytelnikom z powieści Oskar i Pani Róża. W swojej nowej książce Schmitt z właściwą sobie wrażliwością jeszcze raz dotyka najskrytszych tajemnic ludzkiej duszy, mistrzowsko odmalowuje emocje, o których najtrudniej jest mówić.

Druga – Ewangelia wg Piłata – to reinterpretacja chrześcijańskich dziejów osadzona na Bliskim Wschodzie. Zupełnie odmienne i prowokujące do nowych pytań spojrzenie na Pasję Chrystusa. Ewangelia według Piłata to jedna z najczęściej dyskutowanych i najpiękniejszych książek Schmitta. We Francji zdobyła Grand Prix czytelniczek magazynu „Elle” przyznawaną najlepszym powieściom.

(Znak)