Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Take 6 – kultowy sekstet wokalny w Warszawie!

Zdobywcy 10 nagród GRAMMY! Take 6 – jedna z najbardziej znanych i utytułowanych grup wokalnych na świecie, już 30 października br. wystąpi, w warszawskiej Sali Kongresowej.

W swojej ponad 20 letniej karierze występowali na najsłynniejszych festiwalach muzycznych na świecie podbijając serca fanów muzyki. Nagrali kilkanaście albumów, za które otrzymali niezliczoną ilość wyróżnień. Współpracowali z największymi gwiazdami muzyki m.in. Quincy Jonesem, Steviem Wonderem czy Whitney Houston. Poprzednie koncert Take 6 w Warszawie za każdym razem były wyprzedane do ostatniego miejsca. Organizatorem koncertu w Warszawie jest agencja marketingu muzycznego STX JAMBOREE.
 
Zespół Take 6 tworzy sześciu niesamowitych, obdarzonych wyjątkowymi możliwościami wokalnymi mężczyzn: Mark Kibble, Claude V. McKnight III, Dr. Cedric Dent, David Thomas, Alvin Chea and Joey Kibble. Najważniejszym instrumentem na ich koncertach jest ich własny głos, który pozwala im bez trudności poruszać się po różnych stylach muzycznych m.in.: soul, gospel, R&B, pop oraz jazz zachwycając raz po raz publiczność. Każda kolejna płyta Artystów, wydawana w milionach egzemplarzy, jest wyjątkowym muzycznym przeżyciem, a przeboje zdobywają czołowe pozycje na amerykańskich listach przebojów! 
 
Podczas warszawskiego koncertu będzie można usłyszeć zarówno największe hity zespołu jak i słynne standardy jazzowe. Koncert Take 6 to ogromna dawka pozytywnych emocji i gwarancja niezapomnianej zabawy. Tylko podczas występu na żywo można się przekonać o tym, że wspaniały koncert może odbyć się praktycznie bez jakichkolwiek instrumentów.
 
Take 6 rozpoczęli karierę śpiewając tradycyjne pieśni gospel. Swój debiutancki album „Take 6” wydali w 1988 roku z wytwórnią płytową Warner Brother’s. Przez kolejne lata z powodzeniem występowali na największych festiwalach jazzowych na całym świecie m.in. w 2007 roku Take 6 wspólnie z inną znakomitą grupą wokalną The Manhattan Transfer byli gwiazdą Festiwalu Jazz Jamboree w Warszawie. Ich wyjątkowy talent i ciężka praca zagwarantowały im status jednej z największych wokalnych grup na świecie.
Kolejne płyty: So Much To Say (1990), He Is Christmas (1991), Join The Band (1994), Brothers (1996), So Cool (1998), We Wish You A Marry Christmas (1999), Beautiful World (2002), Feels Good (2006) okazały się wielkimi hitami i przyniosły zespołowi szereg platynowych i złotych płyt oraz wiele nagród i wyróżnień.
 
Ostatnim, wydanym w 2008 roku albumem Zespołu jest płyta The Standard, doskonale przyjęta zarówno przez krytyków jak i fanów. Tym razem Artyści sięgnęli do standardów muzyki jazzowej takich jak: “Someone To Watch Over Me,” “What’s Going On”, “Straighten Up and Fly Right”, “Seven Steps to Heaven” czy “Windmills of Your Mind.” Na płycie znalazła się również “perełka” – utwór “A-Tisket, A-Tasket” został „nagrany” z Ellą Fitzgerald! Muzycy wykorzystali jej oryginalne nagrania z 1938 roku, aby stworzyć to niepowtarzalne połączenie wokalne. Oczywiście obok członków sekstetu na płycie można usłyszeć również plejadę jazzowych głosów Georgea Bensona, Ala Jarreau, Jona Hendricksa, Roya Hargrove’a, Tilla Brönnera oraz gwiazdy R&B m.in. Aarona Neville’a czy Briana McKnighta. Album The Standard pokazuje zupełnie nowe oblicze grupy zainspirowane muzyką jazzową. „Podczas śpiewania zawsze staramy się przekazać nasze duchowe i moralne przekonania, to jakimi w rzeczywistości jesteśmy, w głębi jesteśmy jazzową grupą wokalną”, mówi David Thomas, członek zespołu Take 6 od 1985 roku. „Dlatego postanowiliśmy nagrać album ze standardami jazzowymi, płytę która na długi czas zapisze się w pamięci jako doskonały wokalny album jazzowy”.
 
 
Więcej informacji na stronie www.stx-jamboree.com