Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Talenty Podatkowe – konkurs dla studentów

Zespół Podatkowy Kancelarii Wardyński i Wspólnicy organizuje konkurs „Talenty Podatkowe” przeznaczony dla studentów V roku i absolwentów prawa i administracji oraz kierunków ekonomicznych, którzy w szczególności interesują się tematyką podatkową

Uczestnicy konkursu mają za zadanie przygotować esej w języku angielskim o objętości 5 stron maszynopisu na temat: „Czy wejście Polski do Unii Europejskiej wzmocniło ochronę praw podatników?
 

Termin nadsyłania prac upływa 27 kwietnia br., zaś wyniki konkursu zostaną ogłoszone na gali finałowej 1 czerwca br. w Warszawie.
 
Na laureatów konkursu czekają następujące nagrody:
 

I miejsce
3-miesięczny płatny staż w Zespole Podatkowym w warszawskim biurze kancelarii Wardyński i Wspólnicy oraz sfinansowanie wyjazdu na prestiżową zagraniczną konferencję Tax Planning Strategies, organizowaną corocznie przez Tax Committee działające w ramach International Bar Association we współpracy z American Bar Association oraz International Fiscal Association.
 

II miejsce
3-miesięczny płatny staż w Zespole Podatkowym w warszawskim biurze kancelarii Wardyński i Wspólnicy oraz miesięczny staż w biurze w Brukseli.
 

III miejsce
3-miesięczny płatny staż w Zespole Podatkowym w warszawskim biurze kancelarii Wardyński i Wspólnicy.
 

Wszyscy finaliści konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy uznania.
 
Dariusz Wasylkowski, doradca podatkowy, adwokat, wspólnik kierujący Zespołem Podatkowym w kancelarii Wardyński i Wspólnicy: „Wraz z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej oczekiwano, że wzrośnie poziom ochrony praw podatników. Uczestników naszego konkursu pytamy się, czy tak się stało, licząc na ich mądry osąd poparty przykładami. Cieszę się, obserwując różnorodność konkursów, które proponowane są obecnie młodym ambitnym ludziom. Uczestnictwo w konkursach jest dla studentów świetną okazją na głębszą refleksję, co do wyboru kierunku przyszłej specjalizacji zawodowej. Gorąco Zapraszam studentów i absolwentów do zmierzenia się z wyzwaniem konkursowym.”
 
Więcej informacji o konkursie dostępnych jest na stronie www.talentypodatkowe.pl