Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Targi Edukacyjne ACI szansą wyboru uczelni

Już dzisiaj na witrynie www.edutargi.pl zaczną się V Targi Edukacyjne organizowane przez Akademickie Centrum Informacyjne z Poznania.

Aby ułatwić internatom poruszanie się po stronie i sprawne wyszukiwanie informacji, uczelnie przyporządkowane zostały do 3 hal:
  • studia licencjackie i magisterskie
  • studia podyplomowe, doktoranckie, MBA
  • szkoły policealne, językowe, szkolenia
 
Nowością tej edycji jest zakładka, która prezentuje nowe propozycje w ofertach kształcenia szkół. Każda uczelnia, która w przeciągu ostatniego roku rozszerzyła swoją ofertę o nowe kierunki bądź specjalności, może się dodatkowo zaprezentować na tej właśnie podstronie.
 
– Wśród propozycji wprowadzanych przez uczelnie są zarówno kierunki o swojsko brzmiących nazwach, jak i zaskakujące nowości, typu: terapia manualna tkanek miękkich, towaroznawcza ocena żywności, oceanografia, ceramika, design wnętrz, sterowanie układów mechatronicznych, inżynieria bezpieczeństwa i wiele innych. Przedstawiciele szkół przekonują, że istnieje na rynku zapotrzebowanie na specjalistów właśnie tych dziedzin – mówi Agnieszka Szczepanek-Moskal, koordynator Edutargów.pl
 
Wyszukiwanie informacji na witrynie może odbywać się na trzech poziomach: poprzez animowany top z motywem drogowskazów, przez standardowy Pasek Menu oraz przy użyciu Wyszukiwarki. Ta ostatnia jest mocno zaawansowana. Przyjmuje ona nazwy uczelni, kierunki, specjalności, miejscowości.
 
Wśród Wystawców są: uniwersytety, uczelnie techniczne, ekonomiczne, medyczne, rolnicze, pedagogiczne, zarówno placówki publiczne, jak i niepubliczne. Również osoby zainteresowane studiami podyplomowymi, ofertami szkół językowych czy firm szkoleniowych, znajdą coś dla siebie.
 
Tradycyjnie już Targom towarzyszą konkursy z atrakcyjnymi nagrodami (bony na zakupy w centrach handlowych, zestawy kosmetyków, zaproszenia multipleksów, teatru, parków rozrywki, wydawnictwa albumowe, kursy językowe, vouchery na kursy internetowe i inne). Lista zwycięzców publikowana będzie na bieżąco po każdej zrealizowanej edycji konkursowej.
 
 
Zapraszamy na www.edutargi.pl  
 
Targi Edukacyjne ACI odbywają się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.