Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Targi Kariery – UJ

Musmedia i Biuro Karier Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na VI edycję Targów Kariery, które odbędą się 8 marca 2011 w AudItorium Maximum UJ. Wydarzenie adresowane jest głównie do studentów i absolwentów krakowskich uczelni, którzy stawiają pierwsze kroki na rynku pracy.

Znajdź pracę na targach

Dla wielu osób znalezienie pierwszej poważnej pracy okazuje się nie lada wyzwaniem. Nieumiejętne skonstruowane CV, brak eksponowania swoich umiejętności i aplikowanie na stanowiska nieadekwatne do swojego doświadczenia to najczęstsze problemy na jakie napotyka się młody student i absolwent.

Uczestnictwo w targach pracy uważane jest za jedno z najefektywniejszych form poszukiwania zatrudnienia. Z samego założenia niweluje problem selekcji ofert pracy i dostosowania ich do potrzeb i zainteresowań kandydatów. Po pierwsze, do udziału w Targach Kariery zapraszani są pracodawcy, którzy prowadzą aktualnie rekrutację na określone stanowiska. Po drugie, wystawcy to w większości duże, międzynarodowe firmy, które organizują specjalne programy stażowe skierowane właśnie do studentów i absolwentów z mniej niż z trzyletnim doświadczeniem. Po trzecie, nawiązując bezpośredni kontakt z pracodawcą można zadać pytania, poznać specyfikę korporacji, co z pewnością pomoże przy konstruowaniu dokumentów aplikacyjnych na określone stanowisko.

Poznaj swojego pracodawcę

Największym atutem targów pracy jest możliwość indywidualnego kontaktu z wystawcami. Grażyna Wróblewska – organizator Targów przekonuje: „Na Targach Kariery dowiadujemy się o wiele więcej o firmie niż z ogłoszenia prasowego, czy z Internetu. Możemy na miejscu zaobserwować wiele rzeczy, dopytać o wymagania czy szczególnie cenione kwalifikacje. Aby w pełni skorzystać z Targów Kariery, trzeba zapoznać się wcześniej z profilami firm, publikowanymi w serwisie internetowym targów, aby wiedzieć o co pytać. Nie można zmarnować tego dnia i ograniczyć się do pozbierania ulotek”.

Każda z firm obecnych na Targach Kariery jest szczególnie cennym pracodawcą, ponieważ jest gotowa na przyjęcie nowych pracowników, wdrożenie ich do pracy i wciągnięcie w środowisko branżowe. Jest to gwarancja rozwoju nie tylko kompetencji zawodowych, ale również umiejętności pracy w grupie i odpowiedzialności. Wystawcy mają przygotowane programy rozwoju personelu oraz szkolenia.

Co roku udział a Targach Kariery biorą najlepsi polscy pracodawcy mający siedziby i oddziały w województwie małopolskim: IBM, Alexander Mann Solutions, Capgemini, Phillip Morris International, Home Broker, Onet.pl. Listę wystawców potwierdzonych w wiosennej edycji dostępna jest na stronie www.targi-kariery.com

Ponieważ kariera to nie tylko zdobywanie kolejnych doświadczeń zawodowych, ale także ciągłe dokształcanie się i podnoszenie swoich kwalifikacji, do udziału w Targach zostały zaproszone instytucje wspierające przedsiębiorczość młodych ludzi, zagraniczne instytucje rządowe wspierające programy mobilności studentów i zagraniczne uniwersytety oferujące studia podyplomowe i II stopnia. Wśród wystawców znajdą się m.in. agencja Contact Singapore, ambasada Kanady oraz uniwersytety: Bocconi (Włochy) i Maastricht (Holandia).

Skonsultuj CV

Podczas Targów kandydaci będą mogli skorzystać z porad pracowników Biura Karier Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przed udaniem się na rozmowy z wystawcami, warto bowiem skonsultować swoje dokumenty aplikacyjne. Takie porady mogą uchronić kandydata przed przekazaniem wymarzonemu pracodawcy źle przygotowanych dokumentów.

Przygotuj się do targów
Rzetelne przygotowanie do udziału w Targach z pewnością zmaksymalizuje korzyści z udziału w wydarzeniu. Każdy z kandydatów otrzyma katalog targowy z poradnikiem, opisem wystawców i wyszczególnieniem branż, które w swoich ofertach preferują pracodawcy. Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej www.targi-kariery.com i śledzenia aktualności na Facebooku (www.facebook.com/TargiKariery).
Organizator Targów Kariery poleca zabranie na targi pracy cv, długopisu i zarezerwowanie sobie około 2 godzin czasu na rozmowy. Wstęp na targi jest bezpłatny.
***

Targi Kariery Kraków, Uniwersytet Jagielloński,
Auditorium Maximum, ul. Krupnicza 33
8 marca 2011, godz. 10.00 – 17.00
Szczegóły na :
www.targi-kariery.com
www.facebook.com/TargiKariery