Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Targi Pracy WAT – Przyszłość i Kariera 2017

W 2017 roku po raz kolejny Wojskowa Akademia Techniczna oraz Stowarzyszenie Studentów BEST WAT organizują ogólnoakademickie Targi Pracy – Przyszłość i Kariera 2017, które odbędą się 25 kwietnia na kampusie WAT. To cykliczne wydarzenie co roku przyciąga młodych inżynierów i magistrów z WAT oraz innych uczelni z całego województwa mazowieckiego.

Targi pracy PIK 2017 to świetna okazja do spotkania się z przyszłym pracodawcą. Zamienienie kilku zdań z rekruterem już 25 kwietnia może stać się przepustką do podjęcia pracy. Profil tegorocznych targów to przede wszystkim dywersyfikacja specjalizacji firm przyjeżdzających. Każdy student uczestniczący w Targach PIK będzie miał możliwość porozmawiania z firmami, które oferują praktyki, prace oraz staże dla osób właśnie z jego specjalizacją.
Wojskowa Akademia Techniczna to uczelnia o profilu technicznym, kształcąca na 20 kierunkach politechnicznych oraz społecznych. Obecnie ponad 10 000 przyszłych młodych inżynierów oraz magistrów uzyskuje wiedzę i umiejętności niezbędne do podjęcia późniejszej pracy zawodowej. Nasi absolwenci są kluczowymi pracownikami wielu firm w Polsce oraz na świecie. Jesteśmy drugą największą uczelnią  techniczną w Warszawie. Co roku plasujemy się w pierwszej 10 najlepszych politechnik w Polsce.
Nasze Targi są dedykowane studentom i absolwentom wszystkich wydziałów. Zaprosiliśmy czołowych pracodawców, którzy właśnie teraz przeprowadzają rekrutacje w swoich firmach. Będą oni przedstawiać oferty pracy, praktyk oraz inne możliwości współpracy, czy udziału w warsztatach w trakcie trwania Targów PIK, jak również po nich. Pracodawcy pojawią się na uczelni nie tylko po to, aby zrekrutować zespół do pracy, czy przeprowadzić wstępną rekrutację wyłapując najlepszych studentów, ale również po to, aby wypracować rozpoznawalność wśród przyszłych absolwentów, zapoznać się ze specyfiką naszej uczelni, a także kreować pozytywny wizerunek firmy.
Targi Pracy – Przyszłość i Kariera są wydarzeniem, które skupia wiele firm w jednym miejscu. Każdy z odwiedzający będzie miał realną szansę porozmawiać z przedstawicielami każdej z firm, aby znaleźć najlepsze oferty pracy, praktyk lub stażów. To najlepsza okazja do zapoznania się z aktualnymi trendami na rynku pracy. Poprzez udział w targach, firmy zyskają unikatową możliwość indywidulanego dotarcia do studentów, skierowania ofert do wybranej grupy studentów, rozpoznawalność na rynku pracy, czy zbudowania pozytywnego wizerunku oraz zaznajomienie się ze środowiskiem naszej uczelni. Poświęcony czas na pewno nie pójdzie na marne, a co więcej może być początkiem wspaniałej i owocnej współpracy z wymarzonym przedsiębiorstwem.
Wartością dodaną tegorocznej edycji targów PIK są konkursy. W tym roku jest o co walczyć. Wśród nagród głównych, które zostaną rozlosowane spośród uczestników oraz laureatów konkursów, czekają: laptop, dron, Xbox oraz darmowe szkolenia o wartości 1200 zł zafundowane przez firmę ELPRO. Jednak to nie wszystko – co godzinę będziemy rozdawać nagrody dodatkowe. Aby wziąć udział w rywalizacji i wygrać nagrody wystarczy śledzić naszego Facebooka i dołączyć do wydarzenia #Biuro Karier Wat #Targi Pracy WAT Przyszłość i Kariera 2017.
Weź sprawy w swoje ręce i dołącz do grona absolwentów naszej uczelni, którzy rozpoczęli swoją karierę zawodową bezpośrednio po uzyskaniu dyplomu, a nawet w trakcie studiów!