Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Taxand Challenge NR 5 – zmierz się z innymi na podatki

28 listopada br. rozpoczną się eliminacje do 5 edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy podatkowej Taxand Challenge, którego organizatorem jest Accreo Taxand.

Studenci biorący udział w konkursie mają szansę wygrania atrakcyjnych nagród, m.in. miesięcznego płatnego stażu w wybranym biurze Taxand  w Paryżu lub New Delhi. Informacje o konkursie można znaleźć na www.taxandchallenge.pl oraz na stronie Taxand Challenge w serwisie społecznościowym Facebook.
 
 
Konkurs Taxand Challenge kierowany jest do studentów i młodych absolwentów kierunków ekonomicznych i prawnych, którzy interesują się zagadnieniami podatkowymi. Jego głównym celem jest promowanie oraz przybliżenie specyfiki zawodu doradcy podatkowego studentom polskich uczelni oraz wszystkim zainteresowanym tematyką podatków. Taxand Challenge organizowany jest przez Accreo Taxand – firmę konsultingową oferującą usługi doradztwa podatkowego, europejskiego, prawnego oraz business consulting.
 
Konkursu podzielony jest na trzy etapy. I etap – eliminacje – rozpocznie się 28 listopada i trwać będzie przez siedem dni. Wszyscy, którzy będą chcieli wziąć w nim udział, muszą zarejestrować się na stronie konkursu www.taxandchallenge.pl, wybrać jedną ze ścieżek (prawniczą lub ekonomiczną) i rozwiązać test składający się z 50 losowo wybranych pytań. Pięćdziesięciu najlepszych uczestników 8 grudnia przystąpi do II etapu, w którym będą musieli udzielić pisemnej odpowiedzi na dwa pytania – jedno pytanie merytoryczne wybrane przez każdego uczestnika z puli pytań przygotowanych przez organizatora oraz pytanie dotyczące etyki – takie samo dla wszystkich uczestników. Tylko ośmiu najlepszych uczestników stanie do rywalizacji w finale, w symulowanych rozprawach przed jury, które odbędą się w salach Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie 28 stycznia 2012 r.
 
 
Wszyscy zainteresowani konkursem oraz wiedzą z zakresu podatków mogą śledzić profil Taxand Challenge w serwisie społecznościowym Facebook, gdzie zamieszczane będą informacje i podpowiedzi dla uczestników konkursu oraz ciekawostki i konkursy podatkowe.
 
Partnerem konkursu jest dziennik Rzeczpospolita. Patronami medialnymi: Pracuj.pl, Wydawnictwo C.H. Beck oraz Studentnews.pl. Patronami merytorycznymi: Naczelna Rada Adwokacka oraz ACCA. Partnerami studenckimi: Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Nauk Ekonomicznych i Handlowych AIESEC.
 
Accreo Taxand prowadzi całoroczny nabór na płatne praktyki i staże. Aktualna oferta praktyk we wszystkich działach firmy znajduje się na www.experiencetaxand.pl.