Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Tax’n’You 2018 – znamy zwycięzców!

18 maja 2018 r. poznaliśmy zwycięzców XI edycji konkursu podatkowego Tax’n’You organizowanego przez firmę audytorsko-doradczą KPMG. W podatkowych rozgrywkach najlepiej poradził sobie Jakub Znamiec, student Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Dzięki udziałowi w Tax’n’You studenci i absolwenci studiów wyższych z całej Polski zainteresowani tematyką podatkową, prawną i rachunkową mieli wyjątkową szansę skonfrontowania wiedzy akademickiej z wymaganiami, jakie obecnie stawia rynek przed nowoczesnym doradcą podatkowym.

W pierwszym etapie konkursu uczestnicy wypełniali ankietę o tematyce podatkowej. Liczyła się tu zarówno poprawność odpowiedzi, jak i czas ich udzielenia. Wyłonieni spośród setek nadesłanych zgłoszeń laureaci – 24 studentów i ubiegłorocznych absolwentów z najlepszymi wynikami – spotkali się 18 maja na finałowych rozgrywkach, które odbyły się w hotelu Sheraton w Warszawie.

Finaliści mieli za zadanie rozwiązać kazus, wykazać się wiedzą z zakresu terminologii podatkowej oraz zaprezentować się podczas panelu dyskusyjnego. Każda z części była oceniana przez Kapitułę pod przewodnictwem prof. dr hab. Hanny Litwińczuk z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W Kapitule zasiedli ponadto: Peter Kay, Szef Działu Doradztwa Podatkowego KPMG w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej; Janusz Błaszczuk, Dyrektor Departamentu Podatkowego, Millenium Bank S.A.; Paweł Rochowicz, Dziennikarz Działu Prawo i Podatki, Rzeczpospolita.

Po podliczeniu punktów przyznanych w każdej rundzie konkursu, pierwsze miejsce zajął Jakub Znamiec, student Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Drugie miejsce zajęła Magdalena Balcerzak, studentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Trzecie miejsce zdobyła Anna Jankowska, studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali umowę o pracę w KPMG, nagrody finansowe (odpowiednio 5, 3 i 2 tys. zł), czytnik Kindle Touch 8 oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów konkursu. Pozostali finaliści odbędą płatne praktyki w KPMG oraz otrzymali czytnik Kindle Touch 8 i nagrody rzeczowe od partnerów konkursu.

Gratulujemy finalistom doskonałej znajomości zagadnień podatkowych, a laureatom zdobycia miejsca na podium!