Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

TERRA IX Festiwal Slajdów Podróżniczych w Warszawie

5-6 grudnia fotografujący podróżnicy opowiedzą o swoich wyprawach i przygodach w dalekich zakątkach świata.

IX Festiwal Slajdów Podróżniczych TERRA odbywa się co roku w pierwszy weekend grudnia w Warszawie (Centrum Artystyczne Kino Luna, ul. Marszałkowska 28). Wydawnictwo Bezdroża objęło patronat nad Festiwalem.
 
W programie zobaczymy m.in. podglądanie niedźwiedzi na Kamczatce, klimatyczne wędrówki po Bliskim Wschodzie, podróż poślubną na wyspy Pacyfiku, niezwykłą opowieść o górach wysokich i życiu, zjawiskowe krajobrazy Wenezueli, samochodową wyprawę przez Namibię, poszukiwanie plemion indiańskich w górach Kolumbii, eksplorację Nowej Zelandii.
 
„Zdjęcia wyświetlane na kinowym ekranie, pełne emocji opowieści fotografujących podróżników i muzyka zaprowadzą widzów w magiczny świat podróży” – opowiadają pomysłodawcy i organizatorzy festiwalu, znani podróżnicy Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie z Agencji Podróżniczej Terra Incognita. „Jak zwykle postaramy się przekonać Państwa o wyższości pokazów slajdów i kontaktu z żywym słowem nad innymi środkami przekazu. Poprzez osobiste doświadczenia autorów ze spotkań z innymi kulturami chcemy pokazać że świat jest nie tylko taki straszny jak go media malują, opisując głównie złe wydarzenia” – dodają. Najważniejsze w pokazie
slajdów są wrażenia widzów, na które składa się wiele elementów: ciekawa podróż, dobre zdjęcia i ich wybór(zwłaszcza w dobie fotografii cyfrowej gdy tak łatwo robi się tysiące zdjęć), kompozycja pokazu, osobowość i opowieść autora, muzyka i to nieuchwytne „coś” co sprawia, ze pokaz zapada w pamięć.
 
Więcej informacji na stronie: http://www.terra.waw.pl
 
 
PROGRAM FESTIWALU
 
sobota 5 grudnia 2009
 
godz. 11.00-12.30
KAMCZATKA – Z NIEDŹWIEDZIAMI NA RYBACH (Żaneta Govenlock, Jacek Govenlock)
Na Kamczatce – krainie wulkanów na rosyjskim Dalekim Wschodzie będziemy paść renifery z Ewenami i podglądać z bardzo bliska niedźwiedzie łowiące ryby.
 
godz. 13.30-15.00
BLISKI WSCHÓD – SZLAKIEM KARAWAN, MECZETÓW I KADZIDŁA (Mariusz Jachimczuk)
Podczas klimatycznych wędrówek po Bliskim Wschodzie będziemy podróżować karawanowymi szlakami, odwiedzać bazary, podziwiać meczety i wdychać zapach
kadzidła.
 
godz. 16.00-17.30
PACYFIK – WYSPY SZCZĘŚLIWE (Małgorzata Preuss-Złomska i Marcin Złomski)    
Rajskie wyspy Pacyfiku (Polinezja Francuska, Fidżi, Samoa, Tonga i Wyspa Wielkanocna) z ich bajecznymi krajobrazami i ciekawymi kulturami poznamy dzięki podróży poślubnej autorów.
 
godz. 18.30-20.00
ODCHODZĄC OD SATI – OPOWIEŚĆ O PODRÓŻACH ŻYCIA(Olga i Piotr Morawscy)   
Słuchając niezwykłej opowieści Olgi Morawskiej o ostatniej wyprawie himalaisty Piotra Morawskiego i swojej podróży do Nepalu po tragicznym wypadku jej męża pożegnamy się z autorem wspaniałych zdjęć i pięknych opowieści z gór wysokich.
 
 
niedziela 6 grudnia 2009
 
godz. 11.00-12.30
WENEZUELA O SMAKU MANGO(Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie)
Podróżując przez sawannę, tajemnicze płaskowyże tepui i dżunglę odkryjemy fascynującą przyrodę i zjawiskowe krajobrazy Wenezueli.
 
godz. 13.30-15.00
NAMIBIA – 9000 KM AFRYKAŃSKIEJ PRZYGODY (Anna Olej-Kobus i Krzysztof Kobus)
Autorzy zabiorą nas na samochodową wyprawę do Namibii gdzie m.in. odwiedzili plemiona Himba i Buszmenów, nauczyli się jak przetrwać na pustyni Kalahari i obserwowali dzikie zwierzęta.
 
godz. 16.00-17.30
KOLUMBIA – SERCE ŚWIATA(Claudia Cardenas i Dominik Bac)
Do trudno dostępnych rejonów Kolumbii zamieszkałych przez tajemnicze indiańskie plemiona Kogi i Arhuacos nazywające siebie „Strażnikami Ziemi” dotrzemy wspólnie z Claudią Cardenas i Dominikem Bacem.
 
godz. 18.30-20.00
NOWA ZELANDIA-TAM GDZIE ZACZYNA SIĘ DZIEŃ (Anna i Marcin Szymczakowie)

Lodowce u stóp Mt Cooka, turkusowe tafle jezior, jurajskie lasy z tysiącletnimi drzewami i klifowe wybrzeża Pacyfiku to tylko część z bogactwa krajobrazów i przyrody Nowej Zelandii, którymi zaskoczą nas Anna i Marcin Szymczakowie.