Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Profil pracodawcy

Kim jesteśmy

 

 

Startuj w karierę z Tesco! Pracuj, ucz się i zdobywaj cenne doświadczenie. Oferujemy szeroką gamę praktyk i programów rozwojowych dla uczniów, studentów i absolwentów.

Aleksandra Golis, Doradca Klienta – Stoisko Bistro, Hipermarket Warszawa Piastów. W zespole Tesco od 2014 roku.

W Tesco pracuje od grudnia 2014 roku. Początkowo byłam pracownikiem zatrudnionym przez agencję pracy na stoisku tekstylnym jednak w szybkim czasie zostałam zaproszona na rozmowę o pracę na stanowisko Doradcy Klienta w Bistro. Zaproponowano mi pełny etat oraz elastyczność grafiku bym mogła wolny czas przeznaczyć na edukację. Wybrałam pracę w Tesco bo lubię pracować wśród ludzi, w handlu. Dodatkowo Tesco daje możliwość nauki i rozwoju na różne stanowiska. Multiskilling jaki się tu praktykuje to bardzo fajna sprawa.

Od kiedy pracuje w Tesco w moim życiu zmieniło się sporo na lepsze. Zaczęłam np. systematycznie się odżywiać. Dzięki tej pracy poznałam wspaniałych znajomych, przyjaciół. Nie boje się już o wypadki losowe w swoim życiu, ponieważ w każdej chwili mogę wziąć urlop oraz ustalić dogodny dla mnie grafik, czy zamienić się z kimś dniem wolnym.

Pracę W Tesco poleciłabym zarówno ludziom starszym jak i młodszym. To miła przygoda, która daje duże możliwości rozwoju, uzyskiwania dogodnego dochodu, oraz zapewnia spokojną miłą pracę w fajnym i zgranym zespole.   

 

Dawid Cierpioł, Kierownik Działu Personalnego, Hipermarket Warszawa Piastów. W zespole Tesco od 2012 roku.

Zacząłem pracę w Tesco w 2012 roku jako student dziennych studiów magisterskich poszukujący doświadczenia zawodowego. Rozpocząłem jako praktykant w Dziale Personalnym Biura Głównego w Krakowie. Po 6 miesiącach praktyk dostałem propozycję pracy w nowo tworzonym Centralnym Dziale Personalnym odpowiedzialnym za obsługę kadrową wszystkich pracowników Tesco w Polsce. Po półtora rocznym okresie pracy jako Specjalista ds. Personalnych pojawiła się okazja rozwoju w operacjach sklepowych. Skorzystałem w tej okazji i po miesięcznym szkoleniu objąłem rolę Kierownika Działu Personalnego w Hipermarkecie Warszawa Piastów zatrudniającym dwustu pracowników. Na tym stanowisku pracuję do dzisiaj.

Wybrałem Tesco, bo zawsze chciałem pracować w firmie, która jest znana na rynku. Skala firmy daje ogromne możliwości pracy w różnych obszarach a świadomość, że sklepy Tesco mieszczą się w niemal każdym większym i mniejszym mieście w Polce, dodatkowo motywuje, że tak naprawdę tylko ode mnie zależy, w jakim miejscu będę pracować za kilka lat. Dla mnie jako przedstawiciela pokolenia Y to istotny warunek przy wyborze pracodawcy.

Gdy zacząłem pracę w Tesco zaskoczyła mnie dynamika pracy oraz szybkość z jaką ciągle zmienia się cała organizacja. Zaskoczyło mnie również podejście do rozwoju pracowników. Firma daje mnóstwo narzędzi do rozwoju, potrzebne są chęci oraz wiedza jak z takich narzędzi korzystać. Po pewnym czasie, zaskoczyły mnie również przyjacielskie relacje wśród pracowników. Podczas studiów miałem wyobrażenie, że nie jest to możliwe w takich ogromnych firmach, w korporacjach. Teraz natomiast bardzo dużo radości sprawia mi dzielenie pasji już poza pracą z kolegami i koleżankami z Tesco.

Od momentu gdy tu pracuję wiele zmieniło się też w moim prywatnym życiu. Kiedy po okresie praktyk pojawiła się okazja rozpoczęcia pracy na stanowisku Specjalisty ds. Personalnych musiałem zdecydować w jakiej formie chcę dokończyć moją edukację (byłem wtedy na 4 roku studiów dziennych). Nie zastanawiając się długo zmieniłem uczelnię oraz tryb studiowania i ostatni rok nauki kontynuowałem w trybie zaocznym. Kiedy na stałe przeprowadziłem się do Krakowa, pojawiła się okazja rozwoju na Kierownika Działu Personalnego … w Warszawie. Chwytając okazję ponownie się przeprowadziłem i aktualnie wciąż tu pracuję.

Pracę w Tesco polecam ludziom, którzy nie boją się pracy, którzy potrafią działać w procesie ciągłych zmian. Środowisko pracy jest bardzo dynamiczne i dobrze odnajdują się w nim pracownicy, którzy nadążają za tymi zmianami i potrafią się do nich szybko dostosować. Tesco jest również odpowiednią firmą dla młodych ludzi, którzy mają wysoką potrzebę samorealizacji i rozwoju. Poprzez mnogość ścieżek rozwoju, ilość stanowisk, struktur czy zadań Tesco to idealne miejsce dla ambitnych, mobilnych i rządnych nauki ludzi.

 

Magdalena Przybyło, Uczestniczka Programu Ekstraklasa – Specjalista ds. zakupów, Biuro główne w Krakowie

W Tesco pracuję od września 2014 r. Zaczynałam pracę na stanowisku Specjalisty ds. zakupów i co prawda nadal je obejmuję, jednak poszerzył się zakres moich obowiązków, mianowicie sprawuję pieczę nad jedną z kategorii mrożonek.

Wybrałam Tesco ze względu na ogromne możliwości rozwoju  i nie zawiodłam się. Mnogość szkoleń, możliwość korzystania z doświadczeń pracowników starszych stażem, którzy chętnie służą radą i codzienne wyzwania sprawiają, że uczę się czegoś nowego każdego dnia.

Najbardziej zaskoczyła mnie skala działań w firmie. Oczywiście, byłam świadoma tego, że jest to wielka sieć handlowa, ale możliwość współdziałania w tak dużej korporacji jest naprawdę niesamowita i mobilizująca do działania.

Odkąd pracuję zmieniła się na pewno moja wiedza i pozycja na rynku pracy– bardzo dużo nauczyłam się przez te kilka miesięcy. Przeprowadziłam pierwsze rozmowy handlowe, pierwsze negocjacje, miałam wpływ na realny zysk firmy.

Pracę w Tesco mogę polecić młodym ludziom, którzy są gotowi na ciężką, satysfakcjonującą pracę i ogrom wiedzy, który będą musieli przyswoić. Rekomenduję każdemu, kto pragnie się rozwijać w dziedzinie handlu.

 

Agnieszka Kubica, Uczestniczka Programu Ekstraklasa – Dział Marki Własnej, Biuro główne w Krakowie

 

 

W Tesco pracuję od września 2014 r. Jestem w trakcie realizacji programu Ekstraklasa w dziale Marki  Własnej w Biurze Głównym w Krakowie. Do udziału w rekrutacji do Tesco zachęcił mnie kształt programu Ekstraklasa.

 Uważam, że dynamika  wzrostu i różnorodność branży Retail i FMCG oferuje młodym ludziom wiele możliwości rozwoju na różnych polach. Jest to dla mnie szansa nie tylko zdobycia doświadczenia zawodowego, ale też możliwość udziału w licznych szkoleniach i poznania różnych obszarów firmy. Trafiając do działu Marki Własnej  tak naprawdę nie  widziałam jak wygląda rozwój produktów w ramach marek własnych.  Zaskoczyła mnie złożoność tego procesu oraz to, jak bardzo powiązane są ze sobą różne obszary firmy. Codziennie mam okazję stykać się z zadaniami z dziedziny marketingu, logistyki, zakupów etc. Dzięki temu mogę zdecydować, jak potoczy się moja kariera w przyszłości. Najważniejszą rzeczą, jakiej się nauczyłam jest umiejętność szybkiego dostosowywania się do nowych sytuacji.

Codziennie stykam się z nowymi zadaniami, które wymagają pewnej elastyczności. Sądzę, że to ważna umiejętność w kontekście zmieniającego się, współczesnego rynku pracy. W tej pracy ważna jest umiejętność łatwego komunikowania się, otwartość i pewność siebie. Sądzę, że pracę w Tesco poleciłabym przede wszystkim osobom, które nie lubią nudy, nie boją się wyzwań i zaskakujących sytuacji.

 

 

 

Przemysław Świeczkowski, Uczestnik Programu Ekstraklasa – Dział Marki Własnej, Biuro główne w Krakowie

Moja przygoda z Ekstraklasą rozpoczęła się od znalezienia ogłoszenia, zamieszczonego w Akademickim Centrum Kariery UEK. Po jego przeczytaniu pomyślałem: „Roczny Program Rozwojowy Tesco jest dokładnie tym, czego szukałem od niespełna roku, czyli od momentu zakończenia studiów”. Dzięki Ekstraklasie uzupełnię wiedzę teoretyczną, nabytą w ciągu wielu lat nauki, o umiejętności praktyczne.

Kamila Pawlica, Uczestniczka Programu Praktyk Dobry Start  – Dział Personalny, Biuro główne w Krakowie

Program „Dobry Start” zaciekawił mnie ze względu na możliwość zastosowania wiedzy z zakresu HR, zdobytej na studiach, w realiach biznesowych i sprawdzenia się w pracy w zespole. Praktyki w Dziale Personalnym cenię przede wszystkim za świetną atmosferę, życzliwość współpracowników i wsparcie Opiekuna, a zarazem okazję do wykazania się w samodzielnym działaniu.

 

 

 

Programy rozwojowe

 

 

Proces rekrutacyjny


 


Aktualne oferty pracy znajdziesz na naszej stronie internetowej www.tesco.pl/kariera.

Oferty pracodawców