Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Texas Ranger z Politechniki Wrocławskiej

Już po raz trzeci Zespół JetStream z Politechniki Wrocławskiej powalczy o tytuł najlepszego teamu konstruktorów lotniczych w konkursie „Aero Design”. Studenci z Akademickiego Klubu Lotniczego zaprezentują w Fort Worth w stanie Texas (USA) model samolotu o nazwie „Texas Ranger” (strażnik Teksasu).

Zapraszamy na spotkanie z zespołem i prezentację modelu 25 lutego (piątek) o godz. 10:00 w Zintegrowanym Centrum Studenckim Politechniki Wrocławskiej (wybrzeże Wyspiańskiego 23-25, bud. C-13, sala 1.13, I piętro).

 

Zadaniem młodych inżynierów było zaprojektowanie, skonstruowanie, zbudowanie  i oblatanie zdalnie sterowanego modelu samolotu udźwigowego. W zawodach wygrywa drużyna, która zdoła wynieść jak największy ciężar w powietrze, przy jak najmniejszej masie własnej modelu. W ubiegłym roku zespół JetStream uplasował się na 4. miejscu wśród 30 drużyn z całego świata. Tegoroczny model waży 5,5kg, mierzy blisko 3,8m rozpiętości skrzydeł i ma unieść nawet 13 kg ładunku.

 

Zawody „Aero Design”, które współorganizuje firma Lockheed Martin (producent samolotów F-16), zaliczane są do jednych z najbardziej prestiżowych na świecie.

 

Terminarz:

 

28.02        – wysłanie modelu do Los Angeles

1.03          – Jet Stream wylatuje do Los Angeles

18-20.03   – marca 2011 zawody w Fort Worth, w stanie Texas (USA) lotnisko Thunderbird Field

27.03        – Jet Stream wraca do Polski